Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Devi Bitmain Satış Ekibini Küçültüyor

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik donanımı üreticilerinden birisi olarak görülen Bitmain, satış ekibini küçültme kararı aldı.

Bitmain

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik donanımı üreticilerinden birisi olarak görülen Bitmain, satış ekibini küçültme kararı aldı. Şirketin global satış departmanının başındaki isim Bill Zhu, bu ayın başında görevinden ayrılmıştı. Zhu’dan boşalan koltuğunu henüz kimse doldurmuş değil.

Şirketin pazar payını arttırmak için satış ekibini küçültmeye gideceği, odağını doğrudan doğruya madencilik ekipmanlarına çevireceği gelen bilgiler arasında. Bitmain’in satış ekibi şu anda sadece dört kişiden oluşuyor ve ekibin her bir üyesinin bölgesel yöneticiler olduğu ve direkt Zhu’ya rapor verdiği belirtiliyor.

Son dönemde yönetimsel anlamlarda krizlerle karşı karşıya olan ve pazar payını kaybetme tehlikesi yaşayan Bitmain’in madencilik ekipman satışları Bitcoin fiyatıyla yakından ilişkili. Bu noktada en büyük kripto para birimi Haziran ayında yakaladığı trendini koruyamadı ve bu haberin kaleme alındığı sırada 6.890 dolardan işle görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner