Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Donanımı Üreticisi Canaan IPO Planını Ertelemiş Olabilir

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik donanım üreticilerinden biri olan Canaan, bugüne kadarki kripto para birimi endüstrisinin en yüksek gelir getiren ilk halka arzına (IPO) gitme konusunda ikinci bir plana sahip olabilir.

Bitcoin Madencilik Donanımı Üreticisi Canaan

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik donanım üreticilerinden biri olan Canaan, bugüne kadarki kripto para birimi endüstrisinin en yüksek gelir getiren ilk halka arzına (IPO) gitme konusunda ikinci bir plana sahip olabilir.

IPO Planı Ertelenmiş Olabilir

Hangzhou merkezli Canaan, kripto sektörünün en değerli şirketlerinden olan Ebang ve Bitmain ile birlikte Hong Kong Borsası (HKEX)’nda halka açıklayı planlıyordu. Reuters’ın haberine göre Canaan, IPO için gerekli olan belgeleri HKEX’e gönderilmesinden altı ay geçmesine rağmen harekete geçebilmiş değil. Anlaşmaya yakın olan isimsiz kaynaklar, hem HKEX’in hem de yerel düzenleyicilerin firmanın iş modeli hakkında endişeli olduklarını ve henüz tatmin edici cevaplar alamadıklarını söylüyor.

Canaan’ın önemli bir şekilde IPO hedefini yüzde 80 oranında azalttığı ve başlangıçta 2 milyar dolar olan hedefin 400 milyon dolara düşürüldüğü gelen bilgiler arasında.

Konuya yakın bir kaynak, Canaan’ın borsada listeleme başvurusunu güncellenmiş verilerle yeniden aktarabileceğini, ancak halka arzın yılın başlangıcından önce gerçekleşmeyeceğini söyledi. Benzer şekilde Ebang da hisselerini 2019 yılına kadar borsada listelemeyi düşünmüyor.

Üst düzey bir bankacı, “Bu yıl Bitcoin fiyatının düşmesiyle şirketlerin işlerinde çok fazla belirsizlik oluşmuş oldu. Finansal verilerini tahmin edemezsek halka arz şirketlerini nasıl satabiliriz?” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bitmain’in IPO Planları Etkilendi mi?

Bitmain, yönetim kurulunu planlanan halka arz öncesinde yeniden yapılandırmaya gitti. Şirketin 15 milyar dolarlık Pekin merkezli firmanın planlarına benzer bir adım atıp atmayacağı, Eylül ayında başvuru belgelerini HKEX ile paylaşıp paylaşmadığı henüz belirsizliğini koruyor.

[bkz id=”5736″]

Bazı analistler, kripto para madenciliği endüstrisinde yüzde 75’lik bir pazar payına sahip olduğu bilinen Bitmain’in öncelikli olarak Canaan ve Ebang’den daha fazla rekabet üstünlüğü sağlamak için bir halka arz gerçekleştirdiğini öne sürüyordu.

Bitmain, diğer şirketler gibi aynı zamanda halka açılması sadece çok daha küçük rakiplerine karşı elverişli bir nakit pozisyonu elde etmesini sağlamayacak, ancak piyasanın kafasının karışmasına neden olacak ve firmaların herhangi birinin artabileceği finansman miktarını sınırlanacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner