Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Endüstrisi Koronavirüs Sebebiyle Zor Günler Geçiriyor

Bitcoin fiyatlarındaki son dalgalanmalar, salgının da etkisiyle Bitcoin madenciliğini vurdu.

btc mining

Bitcoin fiyatlarındaki son dalgalanmalar, salgının da etkisiyle Bitcoin madenciliğini vurdu. Dünya koronavirüs pandemisiyle savaşmaya devam ederken, finans piyasaları daralmaya devam ediyor.

Önde gelen kripto para birimi geçen ay büyük dalgalanmalar yaşayınca, kripto endüstrisi de bu durumdan etkilendi ve görünen o ki endüstri hala salgına karşı bağışıklık kazanamadı. Küresel salgın fiyatları daha da oynak hale getirdiğinden, Bitcoin madenciliği endüstrisinde büyük bir etkisi oldu.

Bitcoin Hashrate’inde Sert Düşüş

Bitcoin fiyatı 4.000 doların altına düşünce, geçen ay Bitcoin’in hashrate’inde de büyük bir düşüş yaşandı. Bitcoin’in hashrate’i blok zinciri ağının ne kadar güvenli olduğunu gösterir. BTC’nin hashrate’i 15 Mart’ta 105.6 EH/s’ye düşmeden önce 5 Mart’ta 150 EH/s’ye yükselerek bu yılın en yüksek oranına ulaşmıştı. Hashrate’teki düşüş bu tarihten sonra da devam etti. Bu sert düşüşün ana nedeninin koronavirüs salgını olduğu düşünülmektedir.

Bitcoin 6.600 Doların Üzerinde Olsa Da Tehlike Hala Geçmiş Değil

Bitcoin fiyatı, son 24 saatte % 5’in üzerinde bir artışla 6.600 doların üzerine çıktı. (Bu haberin yazımı itibariyle 6746 dolar seviyesindedir) Ancak Bitcoin için kısa vadeli tahminler varlığın hala düşüş eğiliminde olduğuna işaret etmektedir. Önde gelen kripto para birimi geleneksel pazarlardan ayrılma eşiğinde olabilir, ancak önümüzdeki birkaç hafta Bitcoin’in ne yöne gideceğini göstermede oldukça önemli olacaktır. Zira daha önce bir kripto analisti, Bitcoin’in kısa vadede bir kez daha 4.000 doların altına düşebileceğini öngörmüştür.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner