Yükleniyor...

Bitcoin’i (BTC) Halkın Parası Olarak Tanımladı

Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana, dünya genelinde varlıklar, tahviller, hisse senetleri ve fiat para birimleri önemli ölçüde değer kaybetti.

nlü yazar bitcoin halkın para birimi

Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana, dünya genelinde varlıklar, tahviller, hisse senetleri ve fiat para birimleri önemli ölçüde değer kaybetti. Ancak kriz derinleştikçe, farklı nesillerden insanlar Bitcoin’in (BTC) gerçek değerini anlamaya başlıyor.

Dünyada en çok satanlar listesine giren Poor Dad, Rich Dad (Fakir Baba, Zengin Baba) adlı kitabın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’i Twitter’da üst üste iki gün boyunca tanıtan açıklamalar yaptı. Robert, Bitcoin’i öncelikle “halkın parası” olarak adlandırdı. Ondan sonraki gün attığı tweet ile Bitcoin’i anlatmaya devam etti. Kiyosaki, ABD Doları’nın değerini düşüren yaygın para baskısı nedeniyle insanların “altın (tanrının parası) ya da Bitcoin (halkın, insanların parası)” satın alması, biriktirmesi gerektiğini ifade etti.

Bitcoin Açıklamaları Viral Oldu

Ünlü yazarın yaptığı açıklamalar kripto para topluluğu arasında viral hale geldi ve birçoğu Robert’a Bitcoin’in neyi temsil ettiği konusunda farkındalık yaratması nedeniyle teşekkür etti. Bu, bazılarının farklı nesillerin mevcut krize nasıl tepki verebileceğine işaret etmesini sağladı ve bir kişi şunları söyledi:

“Kendi altın standartlarınızı belirleyin. Birikimlerinizin bir kısmını altın olarak yapın. Eğer Z veya Y neslindenseniz ya da X neslindenseniz, bunu emeklilik fonu gibi görebilirsiniz.”

Özgürlük Hissi Sunuyor

In Bitcoin We Trust editörü Sylvain Saurel Y ve Z nesillerinin Bitcoin hakkında olumlu bir düşünceye sahip olma olasılığının yüksek olduğunu kabul ediyor. Saurel bu hafta bir yazısında Bitcoin’in milenyum nesline “kurtuluş ve özgürlük hissi” sunduğunu ifade etti. Sylvain, Z neslinin akıllı telefon aracılığıyla yapılan ödemeleri norm olarak görme olasılığının daha yüksek olduğunu ve Bitcoin’i düşünmeden kullanacağına inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner