Yükleniyor...

Bitcoin Tahta Oturmak İçin Sırada Bekliyor

Mark Yusko, koronavirüs krizinden dolayı nakit paranın kral olduğunu söylüyor, ancak sonunda Bitcoin'i tahtta göreceğiz.

mark yusko

Mark Yusko, koronavirüs krizinden dolayı nakit paranın kral olduğunu söylüyor, ancak sonunda Bitcoin’i tahtta göreceğiz.

Hedge fonu (serbest fon) yöneticisi Mark Yusko, CNBC ile yaptığı son röportajına göre, koronavirüs kaynaklı likidite krizi sırasında nakit paranın kral olduğunu söylüyor.  Ancak, ona göre Bitcoin yaklaşmakta olan ekonomik kriz sırasında tahta oturmak için sıraya girdi.

Tarihi Bir Ekonomik Şok

14 Mart’ta Manhattan merkezli bir Bank of America şubesi geçici olarak 100 dolarlık banknotun bittiğini bildirdi. Bununla birlikte, Yusko, teyit edilen koronavirüs vakalarının sayısı dünya çapında 1 milyonu aştığından nakit paraya geçmek için çok geç olmadığına inanıyor. ABD’nin en büyük borsa endekslerinden Dow, yüzde 23,2’lik bir kayma ile tarihin en kötü ilk çeyreğini yaşadı. Fundstrat’tan Tom Lee, Nisan ayında hızlı bir toparlanma öngörürken, Yusko, sadece 1930’larda dünyayı tahrip eden Büyük Buhran ile eşleşebilecek bir ayı piyasası olacağını düşünüyor gibi görünüyor. Yusko şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşan ekonomik şok dalgası, hepimizin önceden deneyimlediği hiçbir şey gibi olmayacak çünkü 1930’lara çok benzeyecek.”

Bitcoin Tahtta Oturuyor Olacak

Nakit yatırımcılar için güvenlik gibi görünüyor olmasına rağmen Yusko, Bitcoin’in finansal sistemin potansiyel çöküşüne karşı bir risk oluşturabileceğinden emin. Yusko şunları söyledi:

“Bakın, Bitcoin’in portföyünüzün bir parçası olarak büyük bir varlık olduğunu düşünüyoruz (tüm portföyünüz gibi değil). Bitcoin ile ilgili şeylerden biri bunun devre dışı bırakılmasıdır. Finansal sistemin çökmesine karşı bir sigorta.”

Amerikalı yatırımcı büyük miktarda parasal teşvik dozunun batı fiat para birimlerini zayıflatabileceğini iddia ediyor. ABD tarafından bildirildiği üzere ABD Federal Rezervi, sıfıra yakın faiz oranları ile birlikte sınırsız parasal genişlemeyi (QE) serbest bıraktı.

Sonunda, Bitcoin haklı olarak tahta yükselebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner