Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Firmasında Kırmızı Alarm

Teksas merkezli Bitcoin (BTC) madencilik firması Core Scientific, ciddi mali sıkıntı içinde olduğunu açıkladı.

Bitcoin Madencilik Firmasinda Kirmizi Alarm

Teksas merkezli Bitcoin (BTC) madencilik firması Core Scientific, ciddi mali sıkıntı içinde olduğunu açıkladı.

Şirket, Bitcoin fiyatındaki uzun süreli düşüşten, elektrik maliyetlerindeki artıştan, küresel bitcoin ağı hash oranındaki artıştan ve kripto lending şirketi Celsius ile açılan davadan ciddi şekilde etkilendiğini belirtti.

Bitcoin Madencilik Firması Core Scientific’in Elinde 24 BTC Kaldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan açıklamaya göre, Core Scientific’in nakit kaynakları yıl sonuna kadar tükenecek.

Bu yılın başlarında Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulunan Celsius, Bitcoin madenciliğine 200 milyon doların üzerinde bir yatırımın parçası olarak Temmuz 2021’de Core Scientific’e 54 milyon dolar yatırım yaptı. Ancak Core Scientific, Celsius’tan alacağını alamadı ve dava ile uğraşıyor.

kripto para madenciligi

Öte yandan Bitcoin madenciliği yapan şirket, kripto piyasasındaki düşüş ve maliyet artışları nedeniyle zorlu bir süreçle karşı karşıya. Öyle ki Core Scientific, şu an ekipman ve finansman ile ilgili ödemelerini yapamayacak durumda.

Core Scientific, 30 Eylül tarihinde elinde, 1.031 BTC ve yaklaşık 29,5 milyon dolar nakit bulunduruyordu. SEC‘in dosyalarına göre şirketin fonunda şu an yalnızca 24 BTC ve 26 milyon dolar nakit var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner