Yükleniyor...

Elon Musk, Twitter’ı Neden Satın Aldığını Açıkladı

Milyarder Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter'ı satın aldığını resmen duyururken, nedenlerini de açıkladı.

Elonnnnn

Milyarder Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter‘ı satın aldığını resmen duyururken, nedenlerini de açıkladı.

Elon Musk ve Twitter ilişkisi uzun süredir gündemde yer edindi. İlk başta Twitter için teklifte bulunan ve satın alma aşamasına gelen Musk, sosyal medya platformu üzerindeki sorunlar nedeniyle vazgeçmişti. Ardından yeni bir teklif sunan milyarder, 44 milyar dolar ödemeyi kabul ederek satın almayı gerçekleştirdi. Kripto paralara olan ilgisi ve yakınlığıyla bilinen Tesla CEO‘su Musk, Twitter platformunun yeni sahibi oldu.

Elon Musk, Resmen Twitter’ı Satın Aldı

Dünyanın en zengini olan Elon Musk, Twitter satışının gerçekleştiğini resmi olarak duyurdu. Yaptığı Twitter paylaşımıyla, satın alma sebeplerine ve spekülasyonlara değindi.

Sosyal medya platformunun el değiştirmesindeki motivasyonunu paylaşan Musk, Twitter üzerindeki reklamcılık hakkında görüşleriyle ilgili spekülasyon yapıldığını belirtti.

Musk, sosyal medya platformunu satın almasının sebebini açıkladı. Musk‘ın sebebi olarak, küresel ölçekte kitlelere hizmet veren platform, geniş bir inanç yelpazesindeki insanların şiddete başvurmadan fikir alışverişi yapmalarını sağlıyor. Musk, uygarlığın geleceği için Twitter’ın önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyor.

Elon Musk: İnsanlık İçin Yaptım

Sosyal medyanın insanlığın en önemli kaynaklarından biri olduğunu savunan Musk, satın alma işlemini insanlığın iyiliği için yaptığını belirtti.

Milyarder, para kazanma hırsı, tıklanma arzusu gibi etmenler nedeniyle bir kutuplaşma başladığını dile getirdi. Bu sebeplerden dolayı satın aldığını ve kazanç hedeflemediğini aktardı.

Ayrıca Twitter‘ın en aktif reklam mecrası olduğuna dikkat çeken Musk, platformun kuralları dahilinde tüm reklamcılarla iş yapabileceğini duyurdu. Son olarak, desteklerini gösteren insanlara teşekkürlerini iletti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner