Yükleniyor...

DOGE’da Elon Musk Etkisi, Fiyat Yükselişe Devam Edecek Mi?

Elon Musk Twitter’ı Alacak Mı?

Elon Musk Twitter’ı Alacak Mı?

Elon Musk, bu yılın başlarında Twitter’ı satın alma niyetini ortaya koymuş fakat sonrasında süreç sancılı bir şekilde devam etmişti. Musk, teklif sunduktan sonra Twitter’daki bot sayısının raporlanan rakamdan çok daha fazla olduğunu gerekçe göstererek teklifi geri çekmiş ve anlaşmadan vazgeçmişti. Musk’ın bu hamlesinden sonra Twitter yönetimi de karşı hamle olarak anlaşmanın devam etmesi gerekçesiyle Elon Musk’a dava açmıştı. Bu ayın başında kararını yeniden gözden geçiren Elon Musk, önümüzdeki ay gerçekleşecek dava öncesi teklifini yineleyerek Twitter’ın satın alma sürecine devam etme kararı aldı. 

Bu hafta başında ise Cuma gününe kadar satın alma işleminin tamamlanacağına dair gelişmeler gündeme yansımıştı. Bu gelişmelerin ardından Elon Musk dün Twitter Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Bu ziyaret birçok kişi özellikle de Dogecoin yatırımcıları tarafından heyecanla karşılandı ve bu heyecan Dogecoin fiyatına olumlu yönde yansıdı. 

DOGE Fiyatı Yükselişe Geçti

Elon Musk’ın dün Twitter merkezine girişini gösteren videonun yayımlanmasının ardından Dogecoin fiyatında hızlı bir yükseliş yaşandı. Köpek temalı meme coin, on hafta aradan sonra ilk kez 0,07 doların üzerinde işlem görmeye başladı. Dün %15 yükseliş kaydeden DOGE, kapanışı 0,072 dolardan yaparken yeni güne de yükselişle başladı. Son 24 saatte %15,38’lik yükselişine devam eden DOGE, bugün gün içerisinde 0,080 dolara kadar yükseldi. Yine de Dogecoin, 2021’in Mayıs ayında 0,73 dolarla ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 90’dan fazla altında fiyatlanıyor. 

Balina İşlemleri Arttı

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment’e göre balinalar, her biri 100 bin doların üzerinde değerde 420’den fazla DOGE işlemi gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen işlemler sonrası Dogecoin işlem hacmi 1.18 milyar dolara ulaştı. Veri sağlayıcısı konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “Dogecoin, Ethereum’un son birkaç gündeki kendi çıkışının ardından 10 hafta içinde ilk kez 0,072 doların üzerine çıktı. Hem DOGE balina işlemleri hem de işlem hacmi en son Ağustos ayında görülen seviyelere çıktı. Piyasalar genellikle köpek temalı kripto paralar ayrıştığında kutuplaşır.” İfadelerini kullandı. 

Elon Musk, bilindiği gibi Dogecoin’i benimseyen ve geçmişte açıkça desteğini belirten biri. Dogecoin yatırımcıları da Musk’ın Twitter sahibi olmasıyla beraber DOGE’un kullanım alanının artacağını düşünerek son gelişmeyi pozitif fiyatlamış oldular. Yani Dogecoin’in yükselişinde yine Elon Musk etkili oldu diyebiliriz. 

Dogecoin Fiyat Analizi

Dogecoin grafiğine göre birçok analist, popüler meme tokenin rallisinin devam edebileceğini düşünüyor. Düşen trend çizgisinden başarılı bir kırılım yapan DOGE için izlenecek destek ve direnç seviyeleri hangi noktalar dilerseniz göz atalım. Dogecoin yakaladığı bu güzel yükseliş ivmesine devam ederse karşılaşacağı ilk direnç noktası 0,081 seviyesinde bulunuyor. Popüler meme token bu seviyenin de üstüne çıkmayı başarırsa karşılaşacağı diğer direnç noktası 0,090 seviyesinde bulunuyor. Olası bir düşüş durumunda ise DOGE’un karşılaşacağı destek noktaları sırasıyla 0,072 ve 0,063 dolar seviyesinde bulunuyor. 

SHIB Fiyatı da Yükselişe Geçti 

Dogecoin fiyatının artmasının yanında dolaylı bir etkiye bağlı olarak Shiba fiyatı da yükselişe geçti. Fakat Shiba fiyatının yükselmesinin ardında yatan başka nedenlerde bulunuyor. Kripto para borsası Bitstamp, ABD’deki müşterileri için Shiba Inu listelemesi yapacağını duyurdu. Ayrıca dünya çapında milyonlarca insan, artık Fireblocks kripto ödeme sistemi sayesinde alışverişlerinde SHIB ve BONE ile ödeme yapabilecekler. Bu gelişmelerin dışında gerçekleşen SHIB yakımı da Shiba Inu fiyatının artmasında önemli bir yer tutuyor. SHIB’in gerçekleştirdiği yeni ortaklıklar, listelenme duyurusu ve yakımlar, SHIB fiyatın artmasına büyük katkıda bulundu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner