Yükleniyor...

Ava Labs, Web3 Oyununu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Ava Labs, önümüzdeki yıl platformunda Web3 oyununu başlatmak için Japon oyun firması ile ortaklık kurdu.

Ava Labs Web3 Oyununu Piyasaya Surmeye Hazirlaniyor

Ava Labs, önümüzdeki yıl platformunda Web3 oyununu başlatmak için Japon oyun firması ile ortaklık kurdu.

Blockchain sektörüne yapılan yatırımlar, sektör hala emekleme aşamasında olarak görülmesine rağmen artış gösteriyor. Ayrıca, hem yatırımcılar hem de tüketiciler, oyun sektörü gibi birçok alanda Blockchain teknolojisinin faydalarından yararlanmayı hedefliyor. Aynı yolda ilerleyen Ava Labs ve BLRD’den de stratejik bir iş birliği geldi.

Ava Labs, Web3 Oyunu için Ortaklık Kurdu

Ava Labs, Japon oyun evi GREE’nin yan kuruluşu BLRD ile 2023’te ilk Web3 oyununu başlatmayı hedeflediği stratejik ortaklığını duyurdu.

On yıllık yüksek etkileşimli Web2 oyunlarının ardından BLRD şimdi Web3 arenasına adım atıyor. BLRD, Avalanche üzerinde oyun geliştirme ve dağıtımına ek olarak, Ava Labs ve Avalanche Foundation ile farklı projeler üzerinde de çalışacak.

blockchain oyunlari

BLRD, piyasada popüler oyunları piyasaya sürme konusunda on yıllık bir geçmişe sahip. Ayrıca Square Enix, Sega, Konami ve Bandai Namco gibi diğer en iyi oyun şirketleriyle de çalıştı. Tanınmış Japon animelerine dayanan BLRD, Naruto ve Final Fantasy‘nin mobil versiyonu gibi popüler oyunlar yaptı.

BLRD Direktörü Eiji Araki, ortaklıkla ilgili şunları söyledi:

“Avalanche ağının potansiyeli ve ekosistemi beni heyecanlandırıyor. Web2 oyunlarında olduğu gibi oyuncuların uzun yıllar keyifle oynayacağı yepyeni bir oyun sunacağız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner