Yükleniyor...

Binance, Twitter’ın Öz Sermaye Yatırımcısı Oldu

Kripto para borsası Binance, Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasında öz sermaye yatırımcısı olarak 500 milyon dolar verdiğini açıkladı.

Binance Twitterin Oz Sermaye Yatirimcisi Oldu

Kripto para borsası Binance, Elon Musk‘ın Twitter‘ı satın almasında öz sermaye yatırımcısı olarak 500 milyon dolar verdiğini açıkladı.

Sosyal medya platformu Twitter, gündemde yoğun bir ilgi görecek şekilde el değiştirdi. SpaceX ve Tesla CEO‘su Elon Musk, 44 milyar dolarlık bir ödemeyle platformu satın aldı. Musk‘ın, Twitter platformunu satın alması en çok da kripto yatırımcıları tarafından destek gördü. Destekçiler arasında kripto para borsası Binance da yer alıyor.

Binance, Twitter İçin 500 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Binance kurucusu ve CEO‘su Changpeng Zhao (CZ), şirketinin Twitter‘a sadece hisse senedi yatırımcısı olduğunu aktardı. Ayrıca CZ, iki gün önce yaklaşık 500 milyon doları havale ettiğini dile getirdi.

CZ, e-posta üzerinden yaptığı açıklamada Elon Musk’a değindi. Asyalı girişimci, Elon’ın Twitter için yeni bir vizyon gerçekleştirmesinde yardımcı olduklarını belirtti.

Küresel ölçekte büyümeye devam eden kripto borsası Binance’nin, sosyal medya platformuna yatırımcı olması dikkat çekti. Sektöründe adeta tekelleşmeye başlayan şirket, bu hamlesiyle daha da ön plana çıktı. Ayrıca CZ, Twitter üzerindeki spam ve dolandırıcılığı azaltmanın öncelik olması gerektiğini savundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner