Yükleniyor...

Bitcoin madencilik zorluğu ATH yaptı

Bitcoin madencilik zorluğu, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

madencilik

Bitcoin madencilik zorluğu, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin madenciliğinin zorluk seviyesinin artmasının ardından analistler açıklamalarda bulundu. Analistler, bu durumun madencilerin Bitcoin’i biriktirdiğine dair işaretler içerdiğine inanıyor.

Bitcoin madenciliği en zor seviyesine ulaştı

Bitcoin madencilik zorluğu 55.62 trilyon hashe çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitfinex analistlerine göre, zorluğun artması, madencilerin mevcut Bitcoin seviyesinin oldukça değerli olduğuna veya belki de gerçek değerinden biraz daha düşük fiyatlandırıldığına inandıklarını gösteriyor. Coinwarz grafikleri, Temmuz 2021’deki Çin’deki madencilik baskınından bu yana hızla artan bir zorluk seviyesini gösteriyor. Önümüzdeki zorluk ayarlamasının Eylül başında gerçekleşmesi ve seviyenin 55.62 trilyon hashten 56.37 trilyon hashe yükseleceği tahmin ediliyor.

Bitfinex raporuna göre, yükselen zorluk seviyesi, madencilerin düşük satış oranlarıyla uyumlu. Bu, madencilerin Bitcoin’in zaman içinde toparlanacağına olan güvenlerini yansıtabilir. Analistler, “Madenciler bu fiyatlarla Bitcoin madenciliği yapmak için daha fazla kaynak yatırımı yapıyor, bu da onlar için oldukça karlı olabilir” dedi. CryptoQuant verileri de, 20 Haziran’dan bu yana madenci cüzdanlarında Bitcoin biriktiğini gösteriyor.

bitcoin btc analiz 1

Bitcoin öncüsü Max Keizer, Bitcoin’in artan hash oranı ve zorluk ayarlamasının, Bitcoin’in hakimiyetinin ve dünyanın rezerv para birimi olma yolunun hız kazandığını ifade etti.

Bitcoin, geçtiğimiz Perşembe günü yaşanan büyük vadeli işlem tasfiyesinden sonra toparlanmaya çalışıyor ve fiyatı 26,000 dolar sınırına yaklaşıyor. Yatırımcılar, Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın para politikası açıklamasını beklerken temkinli davranıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner