Yükleniyor...

Bitcoin Madencisi Core Scientific, İflas Başvurusunda Bulunacak

Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Core Scientific, Teksas'ta Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulunacak.

Bitcoin Madencisi Core Scientific Iflas Basvurusunda Bulunacak

Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Core Scientific, Teksas‘ta Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulunacak.

Bitcoin madencilik şirketleri, kripto piyasasının getirdiği zorlu süreçlerden dolayı iflasın eşiğine geldi. Geçtiğimiz aylarda Compute North, Teksas’taki mahkemeye Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştu. Gündemde oldukça yer edinen bu olay, Bitcoin madencilik şirketlerinin gidişatı hakkında endişelere yol açtı. Oldukça büyük bir madencilik şirketi olan Compute North, zorlu piyasa koşullarına değinmişti. Bir diğer Bitcoin madencisi Core Scientific, bugün Bölüm 11 iflas başvurunsa bulunacak.

Bitcoin Madencisi Core Scientific, Operasyonlarını Sürdürmek İstiyor

CNBC tarafından aktarılan bilgilere göre, Bitcoin madencisi Core Scientific iflas başvurusunda bulunacak. Geçtiğimiz haftalarda B Riley Financial, halka açık en büyük madencilik şirketinin iflas etmemesi için yoğun mesai harcamıştı. B Riley, 72 milyon dolarlık bir yardımda bulundu.

Halka açık bir şirket olan Core Scientific, oldukça pozitif bir nakit akışı sağladı. Ancak şirket, kiraladığı ekipmanların borçlarını ödemekte oldukça zorlandı. Nakit akışı, borç yüküne karşı etkili olamadı.

Ayrıca raporlara göre Core Scientific, tasfiyeye girmemeyi tercih etti. Şirket, borçlandığı kuruluşlardan en önemlileri ile bir anlaşmaya varmanın yolunu arayacak. Şirket, borçluları ile ortak bir noktaya varabilirse operasyonlarına kaldığı yerden devam edebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner