Yükleniyor...

FLM Coin Nedir? Flamingo Token Fiyatı

FLM coin, Flamingo platformunun yerel kripto para birimidir.

Flamingo FLM coin nedir

FLM coin, Flamingo platformunun yerel kripto para birimidir. Flamingo, bir deFi protokol kümesidir. Yatırımcılar tarafından merak edilen, FLM coin nedir? Flamingo (FLM) coin fiyatı nedir? Sorularının cevapları…

Flamingo Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Neo blokzinciri üzerine inşa edilen Flamingo, birlikte çalışabilir özelliğe sahip olan merkeziyetsiz bir finans (DeFi) platformudur. Flamingo, Neo’nun ortak kurucusu olarak tanınan, Çinli girişimci Da Hongfei tarafından kurulmuştur. Flamingo’nun temel aldığı blockchain ağı Neo, Ethereum’un ana rakiplerinden biridir. Kurucusu olan Hongfei ayrıca, özel bir blockchain hizmetleri şirketi olan OnChain’in kurucu ortağıdır.

Flamingo, Neo için birden fazla merkezi olmayan finans aracını, DAO aracılığıyla kullanıcıları tarafından yönetilecek ortak bir ekosistemde birleştiren bir platformdur. Birkaç DeFi uygulamasını tek bir ekosistemde birleştirmektedir. Bunlar, blokzincirler arası bir varlık ağ geçidi, blokzinciri üzerinde bir likidite havuzu, bir blokzinciri varlık kasası, bir kalıcı sözleşme ticaret platformu ve merkezi olmayan bir yönetişim organizasyonudur (DAO).

Flamingo’nun benzersiz avantajı, tüm önemli finansal araçları birleştirmeyi ve bunları kendi tarafından yönetilecek tek bir platform aracılığıyla kullanıma sunmayı amaçlamasıdır. Ayrıca güvenliğe oldukça önem veren Flamingo, Neo’nun uyumluluk standardı olan NEP-5’e dayanmaktadır. Bu nedenle, Neo’nun blokzinciri tarafından güvence altına alınmıştır. Ayrıca Flamingo altı ana bileşenden oluşmaktadır. Bunlar;

  • Wrapper: Bir çapraz zincir varlık ağ geçidi
  • Swap: Zincir üzerinde bir likidite sağlayıcısı
  • Vault: Tek noktadan varlık yöneticisi
  • FUSD: Sentetik bir stabilcoin varlığı
  • Perp: AMM tabanlı bir kalıcı sözleşme ticaret platformu
  • DAO: Platform yönetişimi için Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon’dur.
flm coin fiyati

FLM Coin Nedir?

FLM coin, Flamingo’nun yönetim tokenı olarak hizmet vermektedir. FLM coin sahipleri, platform parametrelerindeki değişiklikler, yeni FLM token’lerinin verilmesi gibi durumlar için oy kullanabilmektedir. FLM coin Flamingo’in yerel token’idir. FLM, Neo’nun token uyumluluğu standardı olan NEP-5 üzerinde kurumuştur ve Neo’nun blokzinciri tarafından güvence altına alınmıştır.

FLM Nasıl ve Nereden Alınır?

FLM coin, işlem hacmi bakımından büyük birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, Gate.i.o, OKX, MEXC, Hotbit, Tokocyrpto, Pionex gibi platformlar verilebilir. FLM coin satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu platformlardan birine üye olmalıdır. Ardından kimlik doğrulama işlemleri ve hesap oluşturma işlemlerini gerçekleştirmelidir. Üye olunan platform üzerinde bilgiler eksiksiz girildikten sonra alım satım ekranı açılır. Sayfa üzerinden istenilen miktarda FLM coin satın alınabilir. Satın alınan FLM coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

FLM Token Fiyatı

Şu anda 1 Flamingo 2.17 TL TL‘den işlem görüyor. Ayrıca 1 Flamingo 0.065739 $ dolardır.

Flamingo fiyatı son 24 saatte 9.13% değişim ile şu anda 2.17 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki Flamingo hacmi 6,314,387 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 39,655,015 $ dolardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner