Yükleniyor...

Bitcoin Mart Ayındaki Kara Perşembesini Tamamen Atlattı

Lider kripto para birimi, Mart ayında yaşadığı 'Kara Perşembe'nin ardından, şimdi o zamanki fiyatınınn tam iki katı fiyatla işlem görüyor.

bitcoin outperforms

Lider kripto para birimi, Mart ayında yaşadığı ‘Kara Perşembe’nin ardından, şimdi o zamanki fiyatınınn tam iki katı fiyatla işlem görüyor.

Bitcoin 24 Nisan’da 7500 dolar seviyesinde destek görüp göremeceğini test etti ve süpriz artışla direnci kırarak stoklarda destek gördü.

Görsel Kaynağı: Coin360

BTC/ USD paritesi Perşembe günü 7500 dolar seviyesinde destek oluşturmaya çalıştı.

7760 dolar seviyesini bir gün öncesinde aşmış olan varlık, 7400 dolar seviyesine 3 kere kısa dalış yaparak pazar gücünü yeniledi.

Bu yüksek seviye Bitcoin’in Mart ayının ortalarından bu yana en iyi performansı olarak bildirildi.

O zamandan beri, Bitcoin yavaş yavaş hisse senetleri ve tahvillerle olan korelasyondan çıkmaya çalıştı, işe yaramış olacak ki Çarşamba günkü artış petrol piyasalarındaki durum ile keskin bir tezat oluşturdu.

Örneğin S&P 500, etkili bir koronavirüs tedavisine sahip olduğu iddia edilen şirketin aslında sahip olmadığı haberi nedeniyle, gün ortasında alım satımda keskin bir daralma gördü.

S&P 500 3 aylık grafiğe karşı Bitcoin. Kaynak: Eğriltme

Bu nedenle devam eden belirsizlik ortamına karşı Bitcoin, bugüne kadar etkileyici göründü. Lider kripto para birimi, bu haberin yazımı zamanında % 3.35 oranında arttı. Mart ayının en düşük seviyelerine göre BTC /USD işlem çifti, % 100’ün üzerinde yükseldi.

Kripto para analistleri ayrıca önümüzdeki birkaç gün içinde daha yavaş geri çekmeler yapılırsa, 8,400 veya 9,000 dolar seviyelerine gidilebileceğini belirttiler. Kripto para analisti Poppe ise:

“Ama günlük 7.400 doların altında kapanırsak, bunun büyük bir tuzak olduğunu varsayıyorum ve muhtemelen yine short’ları bile düşünüyorum.” dedi.

Bitcoin etkinlikte daha düşük seviyelerde günlük kapanış görmedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner