Yükleniyor...

Bitcoin Yarılanma Öncesinde Yeni Yatırımcıları Kendisine Çekiyor

Bilindiği üzere önümüzdeki Bitcoin yarılanması Mayıs'ta gerçekleşecek.

novogratz mike

Bilindiği üzere önümüzdeki Bitcoin yarılanması Mayıs’ta gerçekleşecek. Piyasanın bu olaya yönelik beklentileri arttıkça da çeşitli tahminler ortaya çıkıyor. Yarılanma Bitcoin enflasyonunu azaltacağından, birçok kişi geleneksel varlıkların altın (XAU) gibi daha enflasyonist olmasını bekliyor.

Bu haftanın başlarında petrol, volatilite alımının sıfırın altına düştüğünü gösterdi.

Çok sayıda rapor, Bitcoin yatırımcılarının sayısının istikrarlı bir şekilde arttığını söylüyor. Mike Novogratz da bu konuda görüşlerini bildirdi.

“Bitcoin Her Gün Yeni Arkadaşlar Ediniyor”

Galaxy Digital kripto bankası CEO’su Mike Novogratz, artan miktarda BTC yatırımcısıyla ilgili olumlu görüşünü paylaştı. CEO’nun 20 günden daha kısa bir sürede gerçekleşecek olan Bitcoin yarılanması sebebiyle sevinçli olduğu görüldü.

 

Novogratz ayrıca ABD Başkanı Trump’ın teşvik paketiyle ilgili politikasını da yorumladı. Halka dağıtılacak olan yardım çekleri, yetişkin ABD vatandaşları için kişi başına 1.200 ABD doları olarak biliniyor.

CEO, bu ‘hayatta kalma yöntemlerinin’ 3/4’ünün 40 yaşından daha genç olan insanlara dağıtılması gerektiğine inanmaktadır. Bunun sebebi ise mevcut parasal gevşeme (QE) önlemlerinin sonuçlarıyla uğraşmak ve bir finansal durgunluk geldiğinde tüm bu teşvik parasını geri ödemek zorunda kalacakları zaman, gençlerin bu parayı ödeyebileceğini belirtiyor.

Bazıları bu fikre karşı çıkarken diğerleri ise destekledi. Bazı kişiler QE’nin gelecekte geri ödeme zorunluluğunu getireceği fikrini ciddiye almadılar. Birkaç kişi bunun üzerine Bitcoin almayı önerdi.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner