Yükleniyor...

Ethereum’un Şifresi Çözüldü: ETH Fiyat Artışları Artık Tahmin Edilebilecek

Kripto ile ilgili web trafiğinin dinamikleri ile token fiyatları arasındaki korelasyon fikri deneyimli analistler için yeni bir şey değil.

Ethereum Şifresi Çözüldü ETH Fiyat Artışları Artık Tahmin Edilebilecek

Kripto ile ilgili web trafiğinin dinamikleri ile token fiyatları arasındaki korelasyon fikri deneyimli analistler için yeni bir şey değil. Ancak, Ethereum (ETH) için ortaya çıkan yeni bir metrik oldukça güvenilir sonuçlar sunuyor.

EthHub eğitim portalının kurucu ortağı Anthony Sassano, web trafiği ile Ethereum (ETH) fiyat hareketleri arasında ilginç bir ilişki olduğunu fark etti.

Ethereum Trafiği Arttıkça ETH Fiyatı Artıyor

Bay Sassano, 5 Nisan ve 24 Nisan arasında EthHub portalında trafikte %30 artışa tanık olduğunu açıkladı. Bu aynı dönemde Ethereum (ETH) fiyatında %30’luk bir artışa denk geldi.

Tıpkı Bitcoin (BTC) gibi, Ethereum’da (ETH) Kara Perşembe (12 Mart) günü muazzam fiyat düşüşüyle tüm sahiplerini korkuttu. Daha iyi anlaşılması için Ethereum’un mevcut fiyatı Kara Perşembe günü görülen düşük seviyesinden %83 daha fazla bir seviyededir.

Arcane Assets’ten Eric Wall, bu parlak büyümeye en fazla katkıda bulunan trafiği sordu. Bay Sassano, ‘ETH nasıl alınır’ arama hacminin genellikle fiyat artışından hemen önce daha popüler hale geldiğini söyledi.

Google Trendler’de Bitcoin Yarılanması

Tipik olarak, trafik temelli indikatörlerin Bitcoin (BTC) fiyat dinamikleri için doğru olduğu kanıtlanmıştır. Birçok analist, Google Trendler’de  Bitcoin’e (BTC) olan ilgiyi fiyatlara etki açısından izlemeye çalışıyor.

Arama hacimlerinin fiyata etki ettiği doğru olarak kabul edilirse asıl yükseliş Bitcoin’de (BTC) gözüküyor. Bitcoin yarılanma ile ilgili arama hacmi en son gerçekleşen yarılanma öncesi arama hacminden çok daha büyük gözüküyor. 2016’da Google Trendler’ine giren Bitcoin yarılanması sonrası 2017’de BTC 20.000 dolara ulaşarak tarihi zirve yapmıştı. Bakalım bu sefer BTC yeni bir zirve oluşturabilecek mi?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner