Yükleniyor...

Bitcoin Ne Durumda, Ethereum ve Altcoinler’de Neler Oluyor?

Haftanın son günü piyasalara göz gezdirdiğimizde Bitcoin öncülüğünde sert düşüşler yaşandığını görüyoruz.

Haftanın son günü piyasalara göz gezdirdiğimizde Bitcoin öncülüğünde sert düşüşler yaşandığını görüyoruz. Son 24 saatte ufak ufak toparlanmalar yaşansa da lider kripto para birimi dün 18 bin 617 dolar seviyesine kadar düşüş gerçekleştirdi. Bu düşüşle beraber MicroStrategy ve El Salvador Bitcoin alımları gerçekleştirdi. Bugün sizlerle birlikte piyasaların durumuna ve bazı önemli gelişmelere göz atacağız. 

Kripto paraların neredeyse tamamında dün sert düşüşler yaşanmıştı ve aşağı yönlü hareketlilik devam ediyordu. Fakat günlük verilere göz attığımızda piyasaların genelinde düne göre toparlanmalar görüyoruz. Korku ve aç gözlülük endeksine baktığımızda dün de bugün de 11 seviyesinde bulunuyor. Zaten piyasalarda uzunca bir süredir korku durumu hakim. 

Bitcoin Ne Durumda?

Lider kripto para birimi dün yaşadığı sert düşüşler ile birlikte 20 bin dolar desteğine tutunamadı ve 18 bin 617 dolara kadar düşüş sergiledi. Son 24 saatlik verilere baktığımızda %2,23’lük bir yükseliş yaşayan Bitcoin, 19 bin 533 dolar seviyesinden fiyat hareketliliğine devam ediyor. Bitcoin için kilit direnç noktası olarak 20 bin 950 dolar bölgesini gösterebiliriz. Bitcoin 20 bin 950 dolar bölgesine kendini atmayı başarırsa 21 bin 650 dolar seviyesine kadar yükselebilir bir sonraki büyük direnç olarak da 22 bin 550 dolar seviyesini gösterebiliriz. Aksi durumda Bitcoin’in önce 18 bin 460 sonrasında da 17 bin 600 dolar destek seviyelerini test edebilir. 

Peki Ethereum’da durumlar nasıl lider altcoin dün kaç seviyelerinde bulunuyordu bugün ne durumda bir göz atalım. 

Ethereum’da Neler Oluyor?

Lider altcoin Ethereuma baktığımızda dün 1009 dolar seviyesine kadar gerilediğini görüyoruz 24 saatlik verilere göre %2.97 yükseliş kaydetmiş ve 1069 dolar seviyelerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Ethereum 1300 dolar seviyesinde bulunan dirence ulaşabilir ve bu direnci kırabilirse 1400-1500 dolar arasındaki direnci test ederek 1700 dolara kadar yükseliş gerçekleştirebilir. Fakat 1100 dolar seviyesinin altında yaşanacak herhangi bir kapanış lider altcoini 900 doların altına kadar düşürerek 847 dolar ve ardından 700 dolar seviyelerini test ettirebilir. 

Altcoinler Ne Durumda?

Diğer altcoinlerin bazılarına baktığımızda onlarda da ufak toparlanmalar görüyoruz. BNB coin son 24 saatlik verilere göre %8 yükselişle 222 dolar seviyesinde bulunuyor. Cardano 0,45 dolar seviyesinde fiyat hareketliliğine devam ederken XRP 0.31 dolar seviyesinde bulunuyor. 

El Salvador BTC Alımı Yaptı

Dün gün içerisinde Bitcoin’de yaşanan düşüşlerden faydalanan MicroStrategy ve El Salvador Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Twitter üzerinden üzerinden Bitcoin alımı yaptıklarını duyuran El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, 19 bin dolar seviyesinden 80 adet Bitcoin aldıklarını açıkladı. 

MicroStrategy BTC Almaya Devam Ediyor

El Salvador ile birlikte Bitcoin alımı yapanlar arasında bilançosunda en çok Bitcoin tutan kurumsal şirket MicroStrategy’de bulunuyor. Şirket yaptığı açıklamayla beraber 20 bin 817 dolar fiyatından 10 milyon dolar değerinde 460 Bitcoin daha aldığını duyurdu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner