Yükleniyor...

Bitcoin neden düştü, neler olacak? Analistler yorumladı!

Kripto analistleri, Bitcoin fiyatının düşmesinin arkasında yatan sebepleri irdeledi ve BTC gidişatı hakkında yorum yaptı.

kripto-boga-ayi-analist-yorum

Kripto analistleri, Bitcoin fiyatının düşmesinin arkasında yatan sebepleri irdeledi ve BTC gidişatı hakkında yorum yaptı.

Analistler, Bitcoin’deki düşüşünün ABD’den gelen verilerden kaynaklandığını ve bu düşüşün hızlı bir şekilde toparlanacağını öne sürdü. Sadece bir sarsıntı olarak nitelendirilen bu düşüşün devam etmeyeceği, düzeltme olarak kalacağı ifade edildi.

Bitcoin, ABD istihdam verilerinin beklentileri aşmasının ardından düşüş yaşadı. Kripto analisti Capo of Crypto, bu düşüşün ciddi bir şey olmadığını belirtti. Analist, “Desteğe doğru güçlü bir satış… Altcoin’ler daha fazla zarar gördü.” yorumunda bulundu.

Bitcoin için beklentiler tüm zamanların en yüksek seviyesinin görülebileceği yönünde.

bitcoin-boga-devam-edecek

Bitcoin toparlanacak

Capo of Crypto, Bitcoin fiyatının düşmesinin arkasında ekonomik belirsizlik nedeniyle çok sayıda yatırımcının panik satışı yapmasının yer aldığını dile getirdi.

ABD İstihdam Durumu Özet Raporu, kripto analistlerinin daha zayıf bir istihdam raporunun mevcut faiz politikasını değiştireceği ve Bitcoin’in toparlanacağı yönündeki görüşlerini suya düşürdü. 12 Haziran’da Fed’in piyasaları sıkıp sıkmayacağı merak konusu haline geldi. Ortaya çıkan belirsizlik ise kripto para piyasasının volatilite kaybetmesine yol açtı.

10x Research Araştırma Başkanı Markus Thielen, TÜFE (tüketici enflasyonu) raporunun faiz kararını etkileyebileceğini öne sürmüştü. Thielen, istihdam raporunun kripto piyasasının düşmesine neden olduğunu düşünmüyor. Kripto uzmanı, belirleyici bir katalizör olmadan haberin piyasada satıldığını aktardı.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, ABD’deki toplam istihdam Mayıs ayında 272.000 kişi artarken, işsizlik oranı yüzde 0,1 oranında yükselmişti.

Capo of Crypto, Bitcoin’in destek seviyelerine tutunması halinde yükselişin kaldığı yerden devam edeceğini aktardı.

Bir başka kripto analisti Kaleo, “Gerçek boğa piyasası henüz başlamadı bile.” diyerek takipçilerinin üzerindeki tedirginliği aldı. Trader Jelle ise “Hızlı bir geri dönüş olasılığı için bazı düşüşleri satın aldım.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner