Yükleniyor...

Popüler memecoin durmak bilmiyor: Yüzde 750 yaptı!

2021 yılında yükselişiyle olay olan GameStop'un hisseleriyle resmi alakası olmayan Solana tabanlı memecoin GME, son 24 saat içinde yüzde 150'nin üzerinde artış göstererek 0,029 dolara ulaştı.

memecoin grafik yükseliş

2021 yılında yükselişiyle olay olan GameStop’un hisseleriyle resmi alakası olmayan Solana tabanlı memecoin GME, son 24 saat içinde yüzde 150’nin üzerinde artış göstererek 0,029 dolara ulaştı.

Roaring Kitty olarak da tanınan Keith Gill’in üç yıllık bir aradan sonra 7 Haziran’da YouTube’a geri döndüğünü açıklamasının ardından GME patlama yaptı. 

gme memecoin boga solana

GME sadece bir haftada 7.5x yaptı

Gill, 2021’deki GameStop short squeeze olayının önemli bir figürüydü ve son etkinliği GameStop ile ilgili yatırımlara olan ilgiyi yeniden hareketlendirdi. GME, Gill’in GameStop hisselerini tekrar alıp satmaya başlamasını açıklamasıyla 2 Haziran’dan bu yana yüzde 730’un üzerinde artış gösterdi. Hisselerin değeri de Gill’in açıklamasının ardından 2 Haziran’dan bu yana yüzde 110 arttı.

Keith Gill’in YouTube açıklamasında, tartışma konuları veya yeni yatırım pozisyonlarını açıklamayı planlayıp planlamadığı konusunda belirli ayrıntılar yer almıyor. Bununla birlikte, GameStop hisselerinde alıma geçtiğine dair sosyal medyada görüş birliği mevcut.

Gill’in geri dönüşünün yarattığı heyecan, yatırımcı topluluğunu sevindirdi. Örneğin, bir trader 2 milyon dolar değerinde GME memecoin’ini alarak 1,5 milyon dolar kazanç sağladı.

Gill’in canlı yayınının akşam saatlerinde başlaması bekleniyor. Yayın, GameStop hisselerine ve benzer temalı token’lara yönelik önemli hareketlere yol açabilir.

Haber satışı gelir mi?

GME önümüzdeki günlerde, özellikle de Gill’in YouTube canlı yayınını tamamlaması sonrası, büyük düzeltmeler ile karşılaşma riski altında. 

“Haberi sat” düşüncesi, fiyatların büyük bir olay beklentisiyle yükseldiği ve ardından olay geçtikten sonra keskin bir şekilde düştüğü finansal piyasalarda yaygındır. Yatırımcılar genellikle olumlu haber beklentisiyle alım yapar ve haber yayınlandıktan sonra kazançları garantilemek için pozisyonlarını satarak fiyatlarda ani bir düşüşe neden olurlar.

Örneğin, Mayıs 2021’de Dogecoin’in (DOGE) fiyatı, en büyük savunucusu Elon Musk’ın Saturday Night Live’da bahsetmesinden dakikalar sonra yüzde 25 düştü. DOGE, programdan bir saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

gme memecoin kripto sol

GME teknik analizi

Teknik açıdan bakıldığında, Solana’nın GME aşırı alım koşullarına işaret eden yaklaşık 82’lik bir günlük göreceli güç endeksine (RSI) ulaştı. Yüksek RSI seviyesi, piyasanın Mayıs ayındaki yüzde 80’lik fiyat düzeltmesine benzer şekilde aşırı fiyat artışına tepki vermesi nedeniyle token’ın önümüzdeki günlerde sert düşüşlerle karşılaşabileceğini gösteriyor.

Buna ek olarak, GME günlük grafikte yükselen fiyatı ve düşen RSI momentumu arasında düşüş eğilimi oluşturuyor ve bu da yükseliş bekleyen traderların alımlarının tükendiğini gösteriyor. Bu durum Solana memecoin’in fiyat düzeltme ihtimalini daha da artırıyor.

Bir geri çekilme yaşanması halinde, GME’nin Haziran ayı için acil aşağı yönlü hedefi, 1,618 Fibonacci geri çekilme seviyesiyle uyumlu olarak 0,228 dolar civarında. Bununla birlikte, kripto para Mayıs ayındaki gibi daha önemli bir düzeltme yaşarsa, birincil aşağı yönlü hedefi, mevcut fiyat seviyesinden yüzde 80 düşüşle yaklaşık 0,005 dolar olan 50 günlük üstel hareketli ortalaması olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner