Yükleniyor...

Bu altcoin’ler güne damga vurdu: Çarpıcı yükseliş!

Bitcoin'in (BTC) tedirginlik yarattığı haftanın geride kalmasıyla birlikte, hafta sonuna hangi altcoin'ler yükseliş yönlü başladı?

yukselis-gerceklestiren-altcoin'ler

Bitcoin’in (BTC) tedirginlik yarattığı haftanın geride kalmasıyla birlikte, hafta sonuna hangi altcoin’ler yükseliş yönlü başladı?

Kripto para piyasasında çalkantılı bir hafta geride kaldı. Geride kalan haftada, Lider kripto Bitcoin (BTC) 72.000 doları zorlasa da bir türlü kıramadı. ABD’den gelen verilerin yansıttığı tedirginlik ise BTC düşüşünü tetikledi. Direnç bölgesini kaybeden BTC, önemli bir destek noktası olan 68.000 dolara kadar geri çekildi.

BTC’nin yaşadığı düşüş ile birlikte altcoin’lerde de panik satışı gerçekleşti. Birçok altcoin yüzde 10 ila 15 arasında geri çekilme yaşadı.

Boğaların beklentisinin altında kalan haftanın ardından, hangi altcoin’ler hafta sonuna yükseliş yönlü başlangıç yaptı?

altcoin-gunun-yukselis-yasayanlari

1- PONKE (PONKE)

Solana ağınada piyasaya sürülen ve sosyal medyada viral olan memecoin PONKE, günün en çok yükseliş yaşayan altcoin’i oldu. Maymun temalı altcoin, son 24 saatte yüzde 14’lük bir yükselişe imza attı.

PONKE grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, PONKE son 24 saatte 77,5 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. PONKE’nin piyasa değeri 223 milyon dolar civarında.


2- MCOIN (MCOIN)

Web3 alanını geliştirmeye odaklanan ve M20 ekosistemine odaklanan kripto para projesi MCOIN, günün en çok yükselen ikinci altcoin’i oldu. Birçok alanda hizmet veren kripto projesi, son 24 saatte yüzde 11,2 oranında artış kaydetti.

MCOIN grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, MCOIN son 24 saatte 1,5 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. MCOIN, 271,95 milyon dolar piyasa değerine sahip.


3- Cat in a dogs world (MEW)

Solana ağında yer alan bir başka memecoin projesi Cat in a dogs world (MEW), günün en çok yükselen üçüncü altcoin’i oldu. “Köpek ekosisteminde bir kedi” figürüyle yola çıkan memecoin, son 24 saatte yüzde 11 yükseldi.

MEW grafik solana

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, MEW son 24 saatte 330 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. MEW, 495 milyon dolar piyasa değerine sahip.


4- MAGA (TRUMP)

ABD’nin eski başkanı ve şimdilerde başkan adayı olan Donald Trump’a ithafen oluşturulan memecoin MAGA, günün öne çıkan altcoin’lerinden birisi oldu. TRUMP son 24 saatte yüzde 8,4 oranında yükseliş yaşayarak önceki günün düşüşünü toparlamayı başardı.

MAGA grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, TRUMP son 24 saatte 11 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. TRUMP, 626 milyon dolar piyasa değerine sahip.


5- Filecoin (FIL)

Kripto ekosisteminin eski projelerinden birisi olan ve sunduğu hizmetleriyle büyük bir ilgi gören Filecoin (FIL), günün en çok yükselen altcoin’leri arasında yer aldı. Saklama ve veri hizmeti sunan blokzincir projesi, son 24 saatte yüzde 5,9 oranında yükseliş yaşadı.

FIL filecoin grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, FIL son 24 saatte 707 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. FIL, 3,57 milyar dolar piyasa değerine sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner