Yükleniyor...

“Bitcoin Önümüzdeki 10 Yıl İçerisinde 1 Milyon Dolara Ulaşamaz”

Kripto topluluğundaki birçok kişi yıllar boyunca, Bitcoin (BTC) fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağına dair tahminler yaptı.

bitcoin 1 milyon dolar olamaz

Kripto topluluğundaki birçok kişi yıllar boyunca, Bitcoin (BTC) fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağına dair tahminler yaptı. Çoğunluk bunun önümüzdeki on yıl içinde gerçekleşeceğine inanıyor. Evet, bu tahmin akıl alır gibi görünmüyor ama bazı analistler Bitcoin’in ilk doğuşundan bu zamana kadar geçen sürede aldığı yolun da değerlendirilmesini istiyor. 10 yıl önce sadece birkaç kişi Bitcoin’i biliyordu ve neredeyse hiçbir şey için kullanılamıyordu. Daha sonra 2013 yılında Bitcoin 100 dolara ulaştı. Daha sonra ise lider kripto para birimi 20 bin doları dahi gördü. Bu eşi görülmemiş yükseliş, insanlarda bunun sadece başlangıç ​​olduğuna dair bir algı yarattı.

Bazı analistlere göre BTC’nin 1 milyon dolarlık tahminini ciddiye alınması için önce 100 bin dolara ulaşması şart. Bu, PlanB ve Anthony Pompliano gibi önde gelen analistlere göre, önümüzdeki yıl kadar erken bir tarihte olabilir.

1 Milyon Dolarlık Bitcoin İçin Engeller Var

Ancak bir Macro Trader 1 milyon dolarlık tahmin konusunda pek de iyimser değil. Ve neden olarak benimsenme, oynaklık ve güven gibi olgular öne sürülüyor. @CryptoWhale kullanıcı adlı analiste göre Bitcoin’in geleceği ve 1 milyon dolara ulaşma olasılığı konusunda şüphe uyandırmaya devam eden üç ana olay var.

Analist, kuantum bilgisayarları, Satoshi cüzdanlarını ve hükümet düzenlemelerini üç ana neden olarak belirtiyor. Bunlardan biri, birkaç gün önce 9 bin dolarlık desteğin aşağı yönlü kırılmasının sebebiydi. Satoshi’nin Bitcoin saklıyor olmasına dair korku, BTC fiyatının düşmesine neden olmuşu. Bununla beraber BTC’nin 1 milyon dolara ulaşmasıyla beraber ABD hükümetinin para birimine kesinlikle müdahale edeceği de analistin görüşleri arasında bulunuyor.

Bununla beraber analist, Google tarafından kuantum hesaplamada büyük gelişmeler ortaya koyulması ile beraber bunun da lider kripto para birimi için endişe verici olacağını dile getiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner