Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı 7 Bin Dolara Düşecek mi?

Bitcoin fiyatı son beş gündür düşüş eğilimi gösteriyordu ve her şey bir baş-omuz modeli ile başladı.

bitcoin 7 bin dolara düşer mi

Bitcoin fiyatı son beş gündür düşüş eğilimi gösteriyordu ve her şey bir baş-omuz modeli ile başladı. Bitcoin fiyatı önceki günlerde 9 bin doların biraz üzerinde seyrederken bir düşüş yaşayarak 8 bin 700 dolar civarına geriledi. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada lider kripto para birimi 8 bin 928 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin

Bitcoin fiyatı düştü ancak daha da önemlisi para birimi şu an yükselen kanalın dışında ve olumsuz bir düzeltmeye karşı savunmasız durumda olabilir. Yaşanma ihtimali olan düzeltmedeki dezavantajlı hedefler 8 bin dolar ve sonra 7 bin dolar seviyesi. Gerçekleşen 10 günlük oynaklık yüzde 60’a düştü, bu da son üç ayın en düşük seviyelerinden birinde gerçekleşiyor.

Bitcoin

Yeni Bir Düşüş Yaşanabilir

Bununla birlikte, destek seviyeleri 8 bin dolar seviyesinde güçlü seyrediyor. İhtimaller şimdilik 7 bin 800 dolar aralığında bulunan güçlü desteğin daha altında görülüyor. Balinalar da yüksek miktarda Bitcoin biriktirirken, bu tür hareketler piyasayı yukarı doğru ilerletebilir. Düzeltme, kripto para birimini 7 bin dolar seviyesinin yakınında yeni bir seviyeye indirme ihtimali içerirken, aynı zamanda kripto para birimini düşüş trendinden de geri döndürebilir. Eğer bir düşüş meydana gelirse, Çin’in dijital Yuan lansmanının ardından sadece kripto para birimleri için değil, aynı zamanda küresel ekonomik durum için de durum çok kötü olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner