Yükleniyor...

Ethereum Ağ Kullanımı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Ethereum (ETH) ağında belirli bir işlemi yapabilmek için gereki hesaplama işinin ölçüsü "Gas" olarak adlandırılır.

ethereum ag kullanimi tum zamanlarin en yuksek seviyesinde

Ethereum (ETH) ağında belirli bir işlemi yapabilmek için gereki hesaplama işinin ölçüsü “Gas” olarak adlandırılır.

Ethereum ağındanki günlük Gas kullanımı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve bu durum da Ethereum’un her zamankinden daha fazla kullanıldığı anlamına geliyor.

ethereum-gas-tum-zamanlarinin-en-yuksek-seviyesinde

Mythos Capital’in Kurucusu Ryan Sean Adams’a göre ETH varlık fiyatları ile Ethereum blok fiyatları arasında güçlü bir korelasyon mevcut ve bu sebepten dolayı Sean Adams’a göre mevcut Gas kullanımı göz önüne alındığında, ya blok ücretleri düşecek ya da ETH fiyatı yükselecek.

Diğer bir yandan yazılım mühendisi ve kripto sevdalısı Marco Levarato yaptığı açıklamada, Ethereum’un fiyatının organik olarak artması için Gas ücretlerinin dağıtılma şeklinin yeniden değerlendirip dengeli bir şekilde dağıtılması gerektiğini savunuyor.

İçinde bulunduğumuz Mayıs ayı, yükseliş eğilimine henüz geçmemiş olan Ethereum ve yatırımcıları için çok da olumlu geçtiği söylenemez. Bununla birlikte, Ethereum 2.0’ın 2020 yılı içerisinde çıkması bekleniyor. Bu beklentiye fiyat beklentileri de eklendiği zaman, Ethereum yatırımcıları için umutlu bekleyiş bir süre daha sürecek gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner