Yükleniyor...

Bitcoin.org Sitesi, Bitcoin Hediye Dolandırıcılığı İçin Saldırıya Uğradı

2008'de kayıtlı en eski Bitcoin eğitim kaynak sitesi olan Bitcoin.

hack

2008’de kayıtlı en eski Bitcoin eğitim kaynak sitesi olan Bitcoin.org, şüpheli Bitcoin hediye kampanyasını tanıtmak için saldırıya uğramış gibi görünüyor.

Kullanıcılar ilk olarak bugün erken saatlerde Bitcoin.org’un ana sayfasında bir kampanya mesajı gördü. Mesajda kullanıcılardan iki kat daha fazla geri alacaklarına söz vererek özel bir adrese Bitcoin göndermeleri isteniyordu. İnsanlar bu sayfayı fark etti ve birbirlerini uyarmak için bunu Twitter’da paylaşmaya başladı.

Screen Shot 2021 09 23 at 11.57.56 AM 783x450 1

Bu yöntem, genellikle Vitalik Buterin ve Elon Musk’ınki de dahil olmak üzere etkili hesapları kullanan sahtekarların yöntemi. Bu Twitter’da yaygın olan bir kripto hediye dolandırıcılığı. Bu arada, Bitcoin.org’daki diğer tüm alt sayfalar, mevcut ana sayfa gibi işlevsel değildi, örneğin Bitcoin whitepaper’ın PDF versiyonu gibi diğer sayfalara tıklamaya izin vermiyordu. Bitcoin.org’daki Bitcoin whitepaper’ının doğrudan URL’si de “404 Bulunamadı” uyarısını veriyordu.

Hali hazıda şu anda siteye ulaşılamıyor.

Alan adı barındırma sitesi Namecheap, Bitcoin Core katılımcısı Matt Corallo’ya yanıt olarak, şu anda erişilemeyen Bitcoin.org alan adını geçici olarak devre dışı bıraktıklarını söyledi.

Şu anda sitede görüntülenen cüzdan adresi, son bir saat içinde 17.000 dolar değerinde 0.4 BTC aldı ancak bunun herhangi bir kurbandan olup olmadığı henüz belli değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner