Yükleniyor...

Bitcoin Pizza Projesi Hayata Geçiriliyor

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Anthony Pompliano (Pomp) "Bitcoin Pizza" isimli yeni bir pizza markasını Twitter üzerinden duyurdu.

btc 4

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Anthony Pompliano (Pomp) “Bitcoin Pizza” isimli yeni bir pizza markasını Twitter üzerinden duyurdu.

Yerel KOBİ ve BTC geliştiricilerini desteklemek için çıkarılan “Bitcoin Pizza” projesi, bu hafta sonunda ABD genelinde 10 şehirde başlatılacak. Bu şehirler arasında Los Angeles, Seattle, Chicago, Austin, New York ve San Francisco yer alıyor.

Pizzalar, projenin web sitesinden sipariş edilecek. Kullanıcılar Bitcoin Pizza’dan sipariş vererek hem yerel pizzacıları hem de Bitcoin geliştiricilerini destekleyebilecekler.

Siparişlerin tedarik süreci, yerel mağazalar tarafından sağlanacak ve pizzalar seçtiğiniz gün ve saatte kapınıza teslim edilecektir.

Tüm karlar İnsan Hakları Vakfı (HRF) Bitcoin geliştiricilerinin fonuna aktarılacak. Pizzalar, proje için özel olarak oluşturulmuş özel “Bitcoin kutuları” içinde yer alacak.

Bitcoin Pizza Günü

Anthony Pompliano, Bitcoin pizzalarının teslim edilmeye başlayacağı günün, Bitcoin topluluğunda iyi bilinen ve her yıl 22 Mayıs’ta kutlanan Bitcoin pizza işleminin 11. yıl dönümü olduğuna dikkat çekti.

2010’da o gün, programcı Laszlo Hanyecz iki pizza sipariş etti ve onlar için 10.000 BTC ödedi.

Mevcut döviz kurunda, bu BTC miktarı, 438.877.000 $ değerinde yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner