Yükleniyor...

Çin’de Önde Gelen Üç Kurum, Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Birimleri Konusunda Uyarı Yayımladı

Gazeteci Colin Wu, Çin'de finansal kurumlar için kripto para birimi alım satımı konusunda bir uyarı yayımladığını bildirdi.

cin ban

Gazeteci Colin Wu, Çin’de finansal kurumlar için kripto para birimi alım satımı konusunda bir uyarı yayımladığını bildirdi.

Kripto para ve blockchain endüstrileriyle ilgili konuları ele alan Çinli bir gazeteci, önde gelen üç Çin derneğinden gelen son açıklamaya göre, finans kurumlarının işlerinde dijital para birimlerini fiyatlandırma, ticaret vb. için kullanmalarının sakıncalı olduğunu bildirdi.

Wu, bu kısıtlamaların son zamanlarda Çin’de çok sayıda altcoin yatırımcısının ortaya çıkmasından sonra ortaya çıktığını belirtiyor.

Son zamanlarda, altcoinlerin popülaritesi nedeniyle, düzenleyicilerin dikkatini çeken Çin’de daha fazla yeni yatırımcı ortaya çıktı. Ancak kurumlar tarafından verilen bu uyarı, Çin makamlarının henüz daha yüksek bir ilgi seviyesine ulaşmadığını gösteriyor.

Colin Wu tweet’inde, Çin Merkez Bankası (PBOC) ile ilgili üç büyük Çin kurumunun, finans kurumlarına ticari faaliyetlerinde sanal para kullanmamalarını şiddetle tavsiye ettiklerini bildirdi. Zorunlu tavsiye, Çin Ulusal İnternet Finansmanı Birliği (NIFA), Çin Bankacılık Birliği (CBA) ve Çin Ödeme ve Uzlaştırma Derneği tarafından yapıldı.

Colin Wu tarafından alıntı yapılan makalede, okuyuculara resmi olarak kripto para birimlerinin bir finans otoritesi tarafından sağlanmadığını ve piyasada normal bir ödeme aracı olarak kullanılmaması gerektiği için gerçek para birimleri olmadığı hatırlatıyor.

Belge aynı zamanda yatırımcılara dijital para birimlerinin yasalarca korunmadığını ve bir kullanıcının kripto varlıklarıyla ilişkili bir mali kayıpla karşı karşıya kalması durumunda sorumluluğun yalnızca kendisine ait olacağını hatırlatıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner