Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Reklamları Her Yerde: Kendi Bankanız Olun!

Bitcoin Reklamları Her Yerde: Kendi Bankanız Olun!

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

Yerel bir Bitcoin topluluğu, vatandaşları “kendi kendilerinin bankası olmaya” teşvik ederek Bitcoin merkezli reklamları Hong Kong’a yaymak için fonları bir araya getirdi.

Hong Kong’da kâr amacı gütmeyen bir kuruluş, vatandaşları Bitcoin hakkında eğitmek için reklamlar yayıyor. Reklamlar, kullanıcıları “kendi kendilerinin bankası olmaya” teşvik ediyor.

Hong Kong’daki tramvaylar ve banka lokasyonları 8 Ekim’e kadar reklam panolarını sergileyecek.

bitcoin reklamlari her yerde kendi bankaniz olun

Bankaların Yakınlarına Yerleştirildi

Hong Kong’un ünlü bankalarının yakınındaki tramvaylar ve önemli yerler, kar amacı gütmeyen yerel bir Bitcoin girişimiyle 8 Ekim’e kadar Bitcoin reklamları sergileyecek.

Şehirde buluşmalar düzenleyen ve Bitcoin kullanımını teşvik eden Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK), yoğun ziyaretçi trafiğine sahip bazı bölgelerde billboard reklamları aracılığıyla “Bitcoin’in risklerini ve yararlarını” duyuruyor.

Bir reklamda, “2020’de 2009’da olduğundan daha fazla ABD doları basıldı. Yalnızca 21 milyon Bitcoin olacak” ifadeleri kullanılıyor ve ABD’de yaygın enflasyon korkusuna yol açan aralıksız para basımına işaret ediyor.

BAHK bir açıklamada, “Kampanyanın bize Bitcoin’in hızla dijitalleşen küresel ekonomiye nasıl uyum sağladığını, büyük teknolojik ilerlemelerin fırsatlarını ve tehlikelerini ve dijital, doğrulanabilir kıtlığın sonuçlarını tartışma fırsatı vereceğini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Her Gün On Binlerce Kişi Görüyor

Bitcoin mesajı, her gün 200 binden fazla yolcu taşıyan üç adet çift katlı tramvay ve Chater Garden’ın banka bölgesindeki HSBC, Standard Chartered gibi çeşitli banka genel merkezlerinin yakınındaki reklam panolarında yer alıyor.

Hareketin cesaretine rağmen reklamlar BAHK için tanıtım niteliğinde değil. Bunun yerine, kesinlikle eğiticiler. Bir reklamda şu ifadeler kullanılıyor:

“Bitcoin’iniz sizin sorumluluğunuzdur. Herhangi bir kurtarma veya niceliksel genişleme olmayacak. Blok zincirindeki ev bilgisayarınızla toplam Bitcoin arzını doğrulayabilirsiniz.”

BAHK’ın kurucu ortağı Leo Weese, Decrypt’e verdiği demeçte, son zamanlarda siyasi istikrarsızlıkla gölgelenen hareketin, şehirde Bitcoin hakkında konuşmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDecrypt
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar