Yükleniyor...

Bitcoin Reklamları Her Yerde: Kendi Bankanız Olun!

Yerel bir Bitcoin topluluğu, vatandaşları "kendi kendilerinin bankası olmaya" teşvik ederek Bitcoin merkezli reklamları Hong Kong'a yaymak için fonları bir araya getirdi.

bitcoin reklamlari her yerde kendi bankaniz olun

Yerel bir Bitcoin topluluğu, vatandaşları “kendi kendilerinin bankası olmaya” teşvik ederek Bitcoin merkezli reklamları Hong Kong’a yaymak için fonları bir araya getirdi.

Hong Kong’da kâr amacı gütmeyen bir kuruluş, vatandaşları Bitcoin hakkında eğitmek için reklamlar yayıyor. Reklamlar, kullanıcıları “kendi kendilerinin bankası olmaya” teşvik ediyor.

Hong Kong’daki tramvaylar ve banka lokasyonları 8 Ekim’e kadar reklam panolarını sergileyecek.

bitcoin reklamlari her yerde kendi bankaniz olun

Bankaların Yakınlarına Yerleştirildi

Hong Kong’un ünlü bankalarının yakınındaki tramvaylar ve önemli yerler, kar amacı gütmeyen yerel bir Bitcoin girişimiyle 8 Ekim’e kadar Bitcoin reklamları sergileyecek.

Şehirde buluşmalar düzenleyen ve Bitcoin kullanımını teşvik eden Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK), yoğun ziyaretçi trafiğine sahip bazı bölgelerde billboard reklamları aracılığıyla “Bitcoin’in risklerini ve yararlarını” duyuruyor.

Bir reklamda, “2020’de 2009’da olduğundan daha fazla ABD doları basıldı. Yalnızca 21 milyon Bitcoin olacak” ifadeleri kullanılıyor ve ABD’de yaygın enflasyon korkusuna yol açan aralıksız para basımına işaret ediyor.

BAHK bir açıklamada, “Kampanyanın bize Bitcoin’in hızla dijitalleşen küresel ekonomiye nasıl uyum sağladığını, büyük teknolojik ilerlemelerin fırsatlarını ve tehlikelerini ve dijital, doğrulanabilir kıtlığın sonuçlarını tartışma fırsatı vereceğini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Her Gün On Binlerce Kişi Görüyor

Bitcoin mesajı, her gün 200 binden fazla yolcu taşıyan üç adet çift katlı tramvay ve Chater Garden’ın banka bölgesindeki HSBC, Standard Chartered gibi çeşitli banka genel merkezlerinin yakınındaki reklam panolarında yer alıyor.

Hareketin cesaretine rağmen reklamlar BAHK için tanıtım niteliğinde değil. Bunun yerine, kesinlikle eğiticiler. Bir reklamda şu ifadeler kullanılıyor:

“Bitcoin’iniz sizin sorumluluğunuzdur. Herhangi bir kurtarma veya niceliksel genişleme olmayacak. Blok zincirindeki ev bilgisayarınızla toplam Bitcoin arzını doğrulayabilirsiniz.”

BAHK’ın kurucu ortağı Leo Weese, Decrypt’e verdiği demeçte, son zamanlarda siyasi istikrarsızlıkla gölgelenen hareketin, şehirde Bitcoin hakkında konuşmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner