Yükleniyor...

Bitcoin, Ripple’a (XRP) Geçit Vermedi!

SEC davasından gelen pozitif haberler Ripple'ın (XRP) rotasını yukarı çevirmişti, fakat Bitcoin'in (BTC) sert düşüşü işleri değiştirdi.

xrp

SEC davasından gelen pozitif haberler Ripple’ın (XRP) rotasını yukarı çevirmişti, fakat Bitcoin’in (BTC) sert düşüşü işleri değiştirdi.

Dün akşam saatlerinde gündeme bomba gibi düşen Bitcoin’in satış iddiaları, yükseliş yönlü ilerleyen XRP’de satış dalgası getirdi. Geçtiğimiz haftalarda SEC-XRP gerginliğinin pozitif ilerleyen ismi XRP olmuştu. Hem BTC’nin yükselişi hem de XRP bazlı gelişmeler, XRP’yi neredeyse 2 kat fiyatına ulaştırmıştı. Fakat Arkham’ın dün akşam yapmış olduğu MtGox ve ABD ile ilgili haber, tüm altcoin’leri düşüşe sürükledi.

Ekran Resmi 2023 04 27 11.04.34

Ripple (XRP) Grafik Analizi

MtGox ve ABD’nin BTC satışına yönelik iddialar, alıcılı ilerleyen XRP’yi derinden sarstı. 0.44 dolar desteğinden saatler içersinde 0,48 dolara gelen XRP’nin yukarı yönlü ivmesini BTC engellemiş görünüyor. Piyasanın yukarı yönlü fiyatlaması yada SEC savaşından gelebilecek olumlu haberler XRP’yi sırasıyla 0,4710 – 0,5016 ve 0,5269 dolar seviyelerine yükseltebilir. Senaryoların tersine ilerlediği durumda ise XRP için 0,4400 ve 0,4223 dolar seviyeleri destek seviyesi olarak takip edilebilir Kripto piyasasında ciddi bir yatırımcı kitlesi olan XRP, çoğu kişi tarafından sıkıca takip ediliyor.

Ekran Resmi 2023 04 27 11.03.39

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner