Yükleniyor...

Coinbase, SEC’in Sessizliğine Dava Açtı!

Coinbase, pazartesi günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) dava açtığını bildirdi.

Coinbase

Coinbase, pazartesi günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dava açtığını bildirdi.

2022 yılının Temmuz ayında Coinbase, SEC’e bir dilekçe iletti. Dilekçe, SEC’in kripto konusunda net ve çözüm odaklı kurallar önermesini talep ediyordu. Ancak SEC, bu dilekçeye herhangi bir yanıt vermedi.

Bu dilekçe üzerinden hareket eden Coinbase, ABD’li düzenleyici SEC’e dava açtı. Davanın içeriğinde, SEC’in menkul kıymet yasaları konusunda netlikleri sağlamadığı ve bu netliklere ihtiyaç duyulduğu yer aldı.

dava

“SEC, Dilekçemizi Reddetmeye Kararlı”

ABD’li düzenleyici SEC ve Coinbase arasındaki gerginlik bir üst seviyeye taşınıyor. Coinbase, SEC’e düzenleyici netlikleri sağlamadığı gerekçesiyle dava açtı. Ayrıca Coinbase, temmuz ayında gönderdiği dilekçenin netleşmesini ve SEC’in bu dilekçeye yanıt vermesini talep ediyor.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Coinbase, “SEC’in kripto endüstrisindeki kamuya açık açıklamalarından ve uygulama faaliyetlerinden, SEC dilekçemizi reddetmeye çoktan karar vermiş gibi görünüyor. Ama henüz halka söylemediler.” dedi. Coinbase baş hukuk yetkilisi Paul Grewal, bir blog yazısında, mahkemeden SEC’in kararını paylaşmasını istediklerini aktardı.

Daha önce Coinbase, ABD’li düzenleyiciler tarafından netliklerin sağlamaması halinde ülkeden ayrılabileceklerinin sinyalini vermişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner