Yükleniyor...

Bitcoin Neden Düştü? 27 Nisan 2023

Bitcoin kısa sürede şiddetli bir şekilde düşüş yaşadı.

bitcoin

Bitcoin kısa sürede şiddetli bir şekilde düşüş yaşadı.

Bitcoin’in düşüşünün perde arkasında Mt. Gox ve ABD hükümeti olduğu iddia edildi. Ancak iddialar yalanlandı ve Bitcoin kendini 27 bin dolar bandında buldu.

Bitcoin’in Düşüşündeki Sebep Neydi?

Bitcoin‘in fiyatı anlık olarak yaklaşık yüzde 7 düştü. Bu düşüşün arkasında Mt. Gox cüzdanlarındaki Bitcoin’in satışı olduğu söylendi. Bu gelişmenin ardından bu haber yalanlandı ve Bitcoin o süreden beri kaybettiği seviyeleri yeniden yakalamaya çalışıyor.

Bu durumun oluşmasına sebep olan Arkham alarmın yanlışlıkla çalıştığı açıklamasında bulundu. Alarmın yanlışlıkla çalışması hakkında ise şirket herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Goruntu 27.04.2023 00.42

Bitcoin’in 4 saatlik grafiğinde dramatik düşüş göze çarpıcı. Bitcoin bu düşüşle birlikte 30 bin doları kaybetti. 27,700’e kadar düşen BTC, yeniden güç toplamaya çalışıyor. Bitcoin’de bir sonraki hedef yeniden 30 bin doları kazanmak olacaktır. Olası bir düşüş senaryosunda ise 27,200 dolayları karşımıza güçlü bir destek olarak çıkıyor.

Yazının yazıldığı an itibariyle Bitcoin 28,300 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner