Yükleniyor...

Bitcoin Whitepaper’ı Macbook’lardan Kaldırıldı

Apple, Satoshi Nakamoto'nun Bitcoin whitepaper'ını macOS Ventura beta sürümünden kaldırdı.

macbook bitcoin whitepaper

Apple, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin whitepaper’ını macOS Ventura beta sürümünden kaldırdı.

Daha önce, Satoshi Nakamoto’nun oluşturduğu Bitcoin whitepaper’ının son beş yıldır ortaya çıkan tüm MacOS’larda yer aldığı gözlemlenmişti.

Apple odaklı haberler üreten 9to5Mac, küresel teknoloji devi Apple’ın, macOS Ventura 13.4 beta sürümünde Virtual Scanner II adlı tarayıcı uygulamasını kaldırdığını bildirdi. Bu tarayıcının kaldırılmasıyla, Bitcoin whitepaper’ı da ortadan kalkmış oldu.

Bitcoin Whitepaper’ı Macbook’lara Veda Etti

2017’den beri üretilen Apple Macbook’larda yer alan Bitcoin whitepaper’ı, macOS sürümündeki Virtual Scanner II içerisinde tespit edilmişti. Bu whitepaper’ın neden Macbook’larda bulunduğu bilinmezken, Apple’ın son hamlesiyle ortadan kaldırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan 9to5Mac, “Bu, hem Bitcoin tanıtım belgesinin hem de dahili aracın asla normal kullanıcılar tarafından bulunamayacağına dair orijinal teorimizi hemen hemen doğruluyor.” dedi.

Bitcoin whitepaper’ının Macbook’larda yer alması, çeşitli söylentileri de beraberinde getirmişti. Birçok kişi Apple mühendislerinin şakasından ibaret olduğunu düşünürken, bazı kişiler de Apple içerisinde Bitcoin maksimalistlerinin yer aldığını düşünüyordu. Kripto ekosistemini heyecanlandıran ve meraklandıran bu olay, Apple’ın hamlesiyle sona ermiş oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner