Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Bitcoin Son 30 Günde Yükseldi Ama 165 Kripto Paradan 127'si Düştü!

Bitcoin Son 30 Günde Yükseldi Ama 165 Kripto Paradan 127’si Düştü!

ABONE OL:google-news

Bitcoin fiyatında genel olarak yeni bir yükseliş görüldü. Sonuç olarak, kripto para birimi son 30 gün içinde önemli ölçüde değerini artırdı. 17 Mayıs 2019’daki ani düşüşe kadar Bitcoin fiyatı ABD dolarına karşı son bir ayda yüzde 32’den fazla değer kazandı.

Messari.io’dan alınan bilgilere göre, Bitcoin’in son olumlu performansına rağmen özellikle geçen hafta boyunca kripto para piyasası ilginç bir eğilim gösterdi. 166 dijital varlığın sadece 21’i son 30 günde yüzde 10 veya daha fazla oranda değer kazandı.

Ethereum Yüksek Yatırım Getirisi Sağladı

Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, ilk 20 kripto para birimleri Bitcoin ile aynı kategoriye girdi. Bu kategori, son 30 gün içinde yüzde 10 veya daha fazla fiyat artışı yaşayan kripto para birimlerini kapsıyor.

Kripto Para Birimleri Son 30 Gün

Bu varlıklardan Ethereum, birkaç önemli nedenden ötürü göze çarpıyor. Şu anda piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi ve bu süre zarfında ilk 10 dijital varlığın en yüksek yatırım getirisini elde etti. Ethereum’un ABD dolarına karşı değeri son 30 günde yaklaşık yüzde 41 arttı.

Piyasa değeri ile mevcut ilk 10 kripto para biriminden Bitcoin, Ethereum’un yatırım getirisinin yakınında bulunan tek varlık. Son 30 gün içinde XRP yüzde 13, Bitcoin Cash yüzde 16, Litecoin yüzde 8, EOS yüzde 8, Binance Coin yüzde 19, Stellar yüzde 1 arttı. Cardano yüzde 9 ve TRON ise ABD doları karşısında yüzde 7 değer kaybetti.

Bitcoin, Ethereum ve birkaç diğer kripto para biriminin yüksek yatırım getirisine rağmen dijital varlıkların çoğunluğu aynı performansı gösteremedi. Bu, görünüşte sonu olmayan bir proje arzıyla dolu bir piyasada beklenen bir gelişmeyken, 30 günlük yatırım getirisine gelince yakından bilinen bazı kripto paralar bile kötü performans gösterdi.

Örneğin, Nano, NEO, OmiseGO, Maker, Dogecoin, ICON, Lisk ve Bytecoin son 30 günde yüzde 0,3 ile 9,9 arasında bir fiyat düşüşü yaşadı. Yukarıdaki grafikte bu kategoriye giren 28 dijital varlık mavi renk ile gösteriliyor.

Öte yandan, 99 varlık bu aynı dönemde yüzde 10 veya daha fazla oranda değer kaybetti.. Bu varlıklar grafik üzerinde sarı ile gösteriliyor. Bu kategoriye giren bazı önemli kripto para birimleri ise şunlar:

 • 0x (-11%)
 • Golem (-11%)
 • Loom (-12%)
 • Waltonchain (-13%)
 • DigiByte (-14%)
 • Bitcoin Diamond (-15%)
 • Enjin Coin (-22%)
 • Steem (-22%)
 • Loopring (-25%)
 • Request Network (-27%)
 • Polymath (-27%)

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar