Yükleniyor...

Bitcoin SV (BSV) Fiyatı Manipüle mi Edildi?

Bitcoin SV, tartışmalara neden olan bir kripto para birimi.

bitcoin sv

Bitcoin SV, tartışmalara neden olan bir kripto para birimi. Bildiğiniz gibi 15 Kasım 2018’de kripto topluluğunda bir olay yaşandı. Bu yaşananlar, daha sonra hard fork hakkında uzun bir tartışmaya dönüşecek olan olaylarla sonuçlandı. Ve sonuçta, Bitcoin SV (Satoshi Vision) ortaya çıktı. Söylemeye gerek yok, bu fork son derece çekişmeli, aylarca kripto topluluğunu da sallayan bir konu.

Bu özel çatalın kripto alanı içinde önemli bir kargaşaya neden olduğu ve dalgalanma etkisinin bir sonucu olarak çok sayıda kriptoyu gönderdiğini hatırlayacağız. Bunu bir kripto kışı takip etti, ancak Bitcoin arttıkça Nisan 2019’da bu durum sona erdi.

Bitcoin SV Fiyatında Şişirme mi Var?

Son zamanlarda yayınlanan bir veriye göre, Bitcoin SV (BSV) ağının insanları ‘aldatmak’ için manipüle edilmiş bir işlem hacmini önlediği iddia ediliyor. İşlemlere daha yakından bakıldığında, bu hacimlerin BSV’yi desteklediği iddia edilen belirli bir uygulamadan kaynaklandığı ortaya çıktı. BSV işlem hacmine hızlı bir bakış milyonlarca işlemi gösterir, ancak ağ için ortalama işlem miktarı yaklaşık yüzde bir kadardır. Bu bulgu Timothy Peterson tarafından oldukça keskin bir tweet’te bildirildi.

Timothy Peterson, BSV ağı içinde kripto ticaret hacmini şişirmek için otomatik işlemlerin yapıldığı “wash trade” imkanı olduğunu iddia ediyor. Birincisi, Bitcoin SV’nin ana savunucusu Craig Wright, birçok tartışma içerisine girdi. Bildiğiniz gibi Craig, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyor. Ancak, bu konuda henüz güvenilir bir kanıt sunamadı. Sonuç olarak, BSV eleştirilere maruz kaldı, birçok kişi de özellikle Craig Wright ile olan ilişkisi nedeniyle bir aldatmaca marka olduğunu düşünüyor. Kısa süre önce, Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto tarafından çıkarılan orijinal BTC zulasının anahtarlarına sahip olmadığı da kanıtlandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner