Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İçin Büyük Fiyat Hareketi Geliyor mu?

Hafta sonundan önce, Bitcoin fiyatının yükseldiğine tanık olduk.

bitcoin fiyat artışı

Hafta sonundan önce, Bitcoin fiyatının yükseldiğine tanık olduk. Önceki günlerde Cryptopotato’nun yaptığı analizlerde kripto para birimine biraz baskı uygulayabilecek göstergelere dikkat çekilmişti. O zamandan beri, neredeyse 300 dolarlık bir düzeltme yaşandı. Daha büyük zaman aralığında, bu düzeltmenin düşmemesi durumunda, kısa vadede bu durumun çok sağlıklı olduğu söylenebilir. Çünkü bu seviye son yükseliş hareketinin -yüzde 38.2 Fibonacci düzelme seviyesinin- biraz üzerindedir. Bu satırları yazarken, Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 9 bin 350 dolardan işlem görüyordu.

Genel olarak, mevcut 4 saatlik mum göstergesi belirgin yükselen trend çizgisinin üzerine çıkmayacaksa, BTC’nin kısa vadeli olarak hala düzeltme arayışı içinde olduğu söylenebilir. Ancak, daha büyük bir zaman diliminde, Bitcoin büyük bir fiyat hareketine geçebilir.

Her durumda, Bollinger Bands, ticaret hacmindeki düşen günlük mumlarla birlikte, önümüzdeki kısa vadede ortaya çıkması muhtemel büyük bir fiyat hareketine işaret ediyor.

Bitcoin İçin Golden Cross mu Geliyor?

Günlük grafiğe baktığımızda, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek daha uzun vadeli bir yükseliş işareti görüyoruz: 50 ve 100 günlük hareketli ortalama çizgi arasında bir Golden Cross (Altın Haç) yer alıyor. Genellikle gecikmeli olan bu gösterge önemli bir momentum göstergesidir ve MA-50 (pembe çizgi ile işaretlenmiştir) MA-100’ün (beyaz çizgi) üzerine çıktığında olur. Bitcoin yükselişe devam ederse, önümüzdeki 1-2 ay içinde bu tür bir haç görebiliriz.

İzlenecek Temel Seviyeler ve Sonraki Hedefler

Destek / Direnç Seviyeleri: Bitcoin şimdi tekrar 9300 – 9400 dolar arasındaki bölgede. Bu seviyeyi tutamamak ve 4 saatlik yükselen trend çizgisi daha fazla düzeltmeyi tetikleyecektir. İlk destek seviyesi, son yükseliş hareketinin yüzde 38.2 Fibonacci düzelme seviyesi olan 9 bin 75 dolardan önce 9 bin 200 dolar olabilir.

Boğa tarafında, ilk direnç seviyesi, 2020’den önceki 9 bin 550 dolar – 9 bin 570 dolardan önce 9 bin 450 dolar alanıdır. Dahası, 4 saatlik grafikte gösterildiği gibi 9 bin 800 dolarlık eski direnç bölgesi ve en yüksek yükselen trend çizgisi var.

RSI Göstergesi: Burada önceki fiyat analizine işaret ettiğimiz gibi, düşüş eğilimi 300 dolarlık bir düzeltmeyle sonuçlandı (bugüne kadar). Genel olarak, RSI’nın aşağıya inmek için daha fazla alanı var gibi görünüyor, son zamanlarda düşüş eğilimi gösteren ve şimdi nötr bölgeye yeni giren Stokastik RSI osilatörü daha derin bir düzeltmeyi tetikleyebilir.

İşlem Hacmi: Neredeyse bir haftadır hacim düşüyor. Bu, yeni ticaret haftası (Pazartesi) başlayacağı için yakında daha önemli bir fiyat hareketinin ortaya çıkmasını tetikleyebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner