Yükleniyor...

Bitcoin Tarihsel Olarak En Büyük Yıllık Performanslarını Sadece 10 Günde Üretiyor

2013’ten bu yana toplanan verilere göre, Bitcoin yıllık performansının çoğunu yılın yalnızca 10 günü boyunca üretiyor.

techanalysis btc5 1280x720

2013’ten bu yana toplanan verilere göre, Bitcoin yıllık performansının çoğunu yılın yalnızca 10 günü boyunca üretiyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde gördüğümüz gibi bu teorinin hala devam ettiğini söyleyebiliriz. Bitcoin Cuma gününden bu yana yüzde 26 arttı ve tüm beklentiler bir kez daha patladı. 25 Ekim’de sadece 7 bin 500 dolardan başlayan işlem, şu anda 9 bin 650 dolarlık fiyat noktasında ve yükselmeye çalışıyor. Bu yükseliş Bitcoin’in tarihinde hiç görülmemiş bir şey değil.

Nisan ayında, Fundstrat kurucusu Thomas Lee, 2013’ten beri Bitcoin’in hareketleriyle ilgili bir tablo yayınladı. Bitcoin’in normalde yılın en önemli hamlelerini sadece 10 gün içinde yaptığını belirtti. Bitcoin için 10 günlük kazancın yıllık rakamlardan çıkarılması durumunda BTC, 2013’ten bu yana yıllık olarak yüzde 25 azalıyor. Karşılaştırma ilk olarak CasaHODL’dan Jameson Lopp tarafından tarafından paylaşıldı. Lopp, Thomas Lee’nin çalışmalarına atıfta bulunarak, “Bu kazanımların 10 gününü özledim ve ortalama getiri yüzde -25’tir” dedi.

Bitcoin Yatırımcıları İçin İyi Haberler Var

Tabii ki, bu tweetleri okumak, treni kaçırmış gibi hissetmenize neden olabilir. Yatırımcıların kazanç elde etmeleri için her yıl sadece 10 günleri varsa, yanlış bir hareket yapmak ve büyük bir yükseliş sırasında kazananların arasında bulunmamak oldukça kolaydır. Bu, bu sefer de gerçekleşmiş gibi görünüyor. Çünkü yatırımcıların pek çoğu aslında Bitcoin’in daha fazla parçalanmasını bekliyordu ancak bu düşüncenin tamamen yanlış olduğu kanıtlandı.

Ancak, yükseliş momentumu ile birlikte, halen Bitcoin yatırımı yapmak isteyenler için bazı iyi haberler var. 2017 boğa piyasası boyunca, Bitcoin, yılın ilk 10 günü kazanımlar hariç tutulduğunda bile yüzde 232 arttı. Bitcoin’in 2020 Mayıs’ındaki yarılanmasına kısa bir süre kala, önümüzdeki aylarda çok daha fazla bu tip olayların yaşanabileceği iddia ediliyor.

Analistler şu anki yükselişi kaçıranların endişelenmemesini, Bitcoin’in 2020’de de yükseleceğini dile getiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner