Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum İstanbul İçin Tarih Verildi: 4 Aralık

Ethereum İstanbul İçin Tarih Verildi: 4 Aralık

ABONE OL:google-news
StormGain

Ethereum’un bir sonraki sistem genelinde geliştirmesi olan Ethereum İstanbul hard fork’u 4 Aralık’ta geliyor. Karar, 25 Ekim’de verildi. Cuma günü, Ethereum girişim stüdyosu ConsenSys’in blok zinciri protokol mühendisi Danno Ferrin, 4 Aralık’ta hedeflenen tarihe göre İstanbul’u 9,056,000 blokta etkinleştirmeyi önerdi.

Ferrin, “Hesapladığımda… 14 saniyelik blok zamanlarında 245,544.5 blok, UTC’yi 9,055,928,5 blokta öğütüyor. Bu yüzden, 9,056.000’i İstanbul’un ana blok hedefi olarak önereceğim. Lütfen matematiğimi kontrol edin” ifadelerini kullandı. Bununla beraber şu anki duyuruya göre 4 Aralık’ta yapılacak hard fork’ta herhangi beklenmedik bir sorun olması durumunda, İstanbul’un ana ağ aktivasyonunun 8 Ocak’a erteleneceğini de söyledi. Son sistem genelindeki yükseltme sırasında, Constantinople’ün programlanan yayınından 48 saat önce keşfedilen kritik bir güvenlik açığı nedeniyle bir ay boyunca ana ağın etkinleştirilmesi ertelenmişti.

Bu sefer, geliştiriciler öngörülemeyen herhangi bir durum için kesin tarihler saptıyor. Konuyla ilgili konuşan Ethereum Vakfı geliştiricisi Piper Merriam: “Aralık ayının ilk haftasında lansman yapamayız diye bir şey yok. Şimdi sadece bazı durma tarihleri ​​ayarlıyoruz ki gerektiğinde fikrimizi değiştirebilelim” dedi.

Ethereum İstanbul Ne Getirecek?

Aralık ayına gelindiğinde, İstanbul’un dünyanın en büyük ikinci blok zincirleme ağına altı adet geriye dönük uyumsuz kod değişikliği getirmesi bekleniyor. Bunlar arasında en tartışmalı olanı, Ethereum Improvement Offer (EIP) 1884 olarak bilinmektedir. Bu, uygulama geliştiricileri için Ethereum blockchain hakkındaki verileri geri çağırmanın hesaplama maliyetlerini artıracaktır. Aynı zamanda, artan ücretler 18 milyar dolarlık platformu potansiyel hizmet reddi veya spam saldırılarından da daha iyi koruyacaktır.

Diğer kod değişiklikleri, Ethereum platformunda daha fazla fiyat ayarlaması getirmenin yanı sıra, uygulama geliştiricilerin blockchain verilerini daha hızlı bir şekilde doğrulamak için kullanabileceği yeni kod işlemlerini de içeriyor. Geçtiğimiz ay, İstanbul Ethereum test ağı Ropsten’de faaliyete geçti. Bununla birlikte, erken zamanlaması nedeniyle, ağdaki madenciler başlangıçta yükseltme işleminin başlatılmasında zorluk yaşadılar.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar