Yükleniyor...

Bitcoin Tekrardan 13.000 Dolara Yükselirken 360 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Bitcoin'in (BTC) fiyatı dün görülen muazzam yükselişin ardından tekrardan 13.

bitcoin 13bin dolara yukselirken 360 milyon dolar tasfiye oldu

Bitcoin’in (BTC) fiyatı dün görülen muazzam yükselişin ardından tekrardan 13.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Lider kripto para, dün geceden itibaren sürekli olarak güç belirtileri gösteriyor ve analistlere göre son kazançlarını kalıcı hale getirmek adına kesin bir şekilde yükselişe geçti. Bitcoin’in dünden itibaren başlayan yükselişi ve pazar üzerindeki etkisi netleşirken, bir veri platformuna göre ralli boyunca toplam 360 milyon dolarlık BTC short pozisyonda tasfiye edildi.

Bitcoin ve toplu kripto para piyasası, geçtiğimiz birkaç gün boyunca güçlü bir boğa eğilimi içerisinde olabileceğini gösteren işaretler ile karşımıza çıktı. Bir araştırma şirketi, 13.000 dolar seviyesine yükselen Bitcoin’in temel piyasalar üzerindeki etkisinden bahsederken, bu yükselişin ayılar için adeta felaket olacağını belirtti.

Daha önceleri de bu seviyeden hafif bir ret ile karşılaşan Bitcoin, şimdi tekrardan 13.000 doların üzerinde işlem görüyor ve daha fazla yükselişin yakın zamanda gerçekleşebileceği görülüyor.

Bitcoin’in Bu Seviyede Konsolide Olması, Kısa Vadede Daha Çok Kazanç Sağlayacaktır

Bitcoin yazım itibari ile 13.060 dolar seviyesinden marjinal olarak işlem görüyor. Bu seviye, dün öğleden sonra gerçekleşen 13.200 dolarlık yüksek seviyenin ardından zaman içinde konsolide olduğu bölge. Bu hareketin son birkaç gündür devam etmesi, Bitcoin’in gerçekten tam anlamı ile bir boğa piyasasına girdiğini ve daha fazla kazanımların kapıda olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, daha yüksek ralli için boğaların 13.000 doları kesin bir şekilde aşması gerekli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner