Yükleniyor...

Efsanevi Milyarder Bitcoin’den (BTC) Artık Daha Ümitli Olduğunu Söyledi

Meşhur yatırımcı milyarder Paul Tudor Jones, Bitcoin aldığını açıkladıktan ve piyasalarda heyecan yarattıktan yaklaşık altı ay sonra Bitcoin'i artık daha çok sevdiğini söyleyerek yeni bir çıkışa imza attı.

Dev Yatirimci Bitcoinden BTC Artik Daha Cok Umitli Oldugunu Soyledi

Meşhur yatırımcı milyarder Paul Tudor Jones, Bitcoin aldığını açıkladıktan ve piyasalarda heyecan yarattıktan yaklaşık altı ay sonra Bitcoin’i artık daha çok sevdiğini söyleyerek yeni bir çıkışa imza attı.

Ünlü milyarder Jones, CNBC ile yaptığı bugün yayınlanan röportajında agresif merkez bankası para politikalarına karşı potansiyel bir tedbir olarak gördüğü dijital para birimi konusunda artık daha da ümitli olduğunu söyledi.

“Bitcoin’i şimdi Mart aylarından daha çok seviyorum. Bence Bitcoin için hala yolun başındayız ve önümüzde uzun bir yol var.”

Ünlü milyarder Mayıs ayında “Büyük Parasal Enflasyon” adlı bir yatırım bildirisini kaleme aldı ve yazıda Bitcoin için “en iyi kar maksimize etme stratejisi” diye ifadelerde bulundu.Aynı zamanda firmanın fonunun muhtemelen Bitcoin vadeli işlemlerine bir pozisyon tahsis edeceğini söyledi. O bildiriden bu yana, Bitcoin yaklaşık %20 değer kazandı.

Jones, diğer enflasyon korumalarına kıyasla, Bitcoin’in en çekici riskten korunma aracı olduğunu söyledi.

“Bitcoin’i önermemin sebebi; altın gibi uzun getiri eğrisi gibi enflasyon ticareti araçlarından biri olması. Bitcoin’in en iyi enflasyon ticaret aracı olacağı sonucuna vardım.” dedi.

Ne Olmuştu?

Paul Tudor Jones daha önce şöyle söylemişti:

“En iyi kar maksimizasyonu stratejisi en hızlı ata sahip olmak. Bahse girerim ki bu at Bitcoin olacak.”

Jones bu ifadeleriyle daha fazla yatırımcıyı Bitcoin’e teşvik etmişti. Jones’un karlı girişimleri belirleme konusundaki şöhretinin meşhur olduğu biliniyor. Daha önce 1987 çöküşünü doğru bir şekilde bildiren Jones, Japon hisse senetleri piyasasını da yıllar sonra tahmin ederek; ekonomik gerilemeyi her engellediğinde parasına para kattı ve gittikçe daha meşhur oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner