Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin (BTC) İçlerinde Türkiye'nin de Yer Aldığı Bu 7 Ülkede Rekor Kırdı

Bitcoin (BTC) İçlerinde Türkiye’nin de Yer Aldığı Bu 7 Ülkede Rekor Kırdı

ABONE OL:google-news

Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden yatırımcı Alistair Milne, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığı ülkelerle alakalı bir paylaşım yaptı. Twitter’da paylaşımda bulunan Milne, aralarında Türkiye’nin de olduğu 7 ülke sıraladı.

Yatırımcı Milne, Bitcoin’in rekor kırdığı ülkeleri sıraladı. Buna göre ilk sırada Brezilya, ikinci sırada ise Türkiye yer aldı. Milne’nin listesi şu şekilde:

  • Brezilya: Popülasyon 209 milyon.
  • Türkiye: Popülasyon 82 milyon
  • Arjantin: Popülasyon 44.5 milyon
  • Suda: Popülasyon 41 milyon
  • Angola: Popülasyon 30 milyon
  • Venezuela: Popülasyon 29 milyon
  • Zambiya: Popülasyon 17 milyon

Sırada Başka Ülkeler de Var

Milne’nin açıklamalarına göre bu ülkelerden sonra sırada Rusya ve Kolombiya var. Daha sonra ise bütün fiat parlarda ATH’ler yaşanacak.

Konuyla alakalı olarak Milne’nin tweet’ine yanıt veren bir Brezilyalı vatandaş, şu ifadeleri kullandı:

“Ben Brezilya’lıyım ve elbette portföyümü Brezilya reali ile ölçüyorum. Dünyadaki herkesin bunu yaptığına inanıyorum, ama aynı zamanda dolar olarak da ölçüyorum ki ne kadar fakir olduğumu görebileyim!”

Topluluktan başka bir isim ise Bitcoin’deki en büyük sorun Bitcoin maksimalistleri olduğunu iddia etti. Ona göre maksimalistler asla altcoin almaz. Takipçi konuyla alakalı olarak, “Ayrıca bir Türk asla çok pahalı olduğu için BTC almıyor. BTC evet pahalı bir para birimi ama Türkler için daha pahalı. Yani altcoin satın alıyorlar ama asla yukarı çıkmıyorlar. Böyle olunca da bu moddan sonra kimse kripto ile ilgilenmiyor” ifadelerini kullanıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar