Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Analizler Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Sırada 14 Bin Dolar Seviyesi mi Var?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Sırada 14 Bin Dolar Seviyesi mi Var?

ABONE OL:google-news
StormGain

Bitcoin (BTC) fiyatı, bu hafta doldurulmamış 3 CME açığını önlemeyi başardı ve 10 Temmuz 2019’dan bu yana ilk kez 13.235 dolar seviyesini kırmayı başardı. %11’lik artışın katalizörü, dün PayPal’dan gelen, ödeme devinin yakında BTC ve diğer kripto para birimleri ile ödemeleri kolaylaştıracağı haberiydi.

Datamish’ten alınan verilere göre, Paypal rallisi, dünün çılgınlığı sırasında kripto piyasasına 31 milyar dolarlık göz kamaştırıcı bir rakamla geri dönerken BitMEX’te 70,8 milyon dolarlık kısa bir baskıya neden oldu. Short yapan trader’lar kayıpları karşılamak için BTC’ye geri döndükçe, bu durum şüphesiz fiyatların dönüm noktası olan 12.000 dolar ve 13.000 dolar seviyelerinin ötesine geçmesine yardımcı oldu.

Kısa Vadede İzlenecek Fiyat Düzeyleri

Haftalık BTC/USD grafiğinde, fiyatların 0,618 Fibonacci direncinden 13,360 dolara düştüğünü görebiliriz. Bu fiyat noktası ile yukarıdaki 13.890 dolar seviyesi arasında, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolarlık büyük çöküş sırasında, 15 Ocak 2018’den beri kapatılmamış büyük bir direnç bölgemiz (kırmızı gölgeli alan) var.

Bitcoin

Bu, yükseliş eğiliminde olan trader’ların üstesinden gelmeleri için büyük bir psikolojik engel olacak ve başarılı bir şekilde kırmak için önemli bir ivmeye ihtiyaç duyacak. Bu alanın hemen üzerinde, haftalık grafikte (sarı çizgiler) 27 Nisan 2020’den beri Bitcoin fiyatının içinde izlediği genişleyen bir takoz modelinin üst direnç çizgisine sahibiz. Bu şu anda 14.000 dolar seviyesinde duruyor. Fiyatlar yukarıda belirtilen kırmızı bölgeden geçmeyi başarırsa, bu trend çizgisinde bir tepki görebiliriz.

En belirgin günlük dirençler, 16.150 dolardan 0.786 Fibonacci seviyesine ulaşmadan önce 14.600, 15.400 ve 15.800 dolar seviyeleridir. Potansiyel desteklere baktığımızda, 11.950 dolar ile 12.300 dolar arasında önemli bir S/R bölgemiz (yeşil gölgeli alan) var ve bu düşüşe karşı geri adım atmak için bir miktar satın alma baskısı yaratmalı. Gerileme durumunda, 11.400 dolar, 11.170 dolar ve 10.900 dolarlık destekler yer alıyor.

Bitcoin, Temmuz 2019’dan bu yana ilk kez haftalık RSI’da aşırı alım bölgesine girmeye tehlikeli bir şekilde yaklaştığında, yükseliş trendinin yeni bir ayağı başlamadan önce ticaret botları gösterge tarafından tetiklendiğinden keskin bir düşüş görebiliriz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar