Yükleniyor...

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde Yeni Fiyat Tahmini Geldi

Bitcoin (BTC) opsiyon piyasası istatistikleri, opsiyonların sona erme süresi sonunda hangi fiyatın en muhtemel olduğunu gösterdi.

BTC Bullish 1280x800

Bitcoin (BTC) opsiyon piyasası istatistikleri, opsiyonların sona erme süresi sonunda hangi fiyatın en muhtemel olduğunu gösterdi.

Skew zincir üzerindeki analitik grup tarafından yayınlanan grafikler, Bitcoin (BTC) fiyatının önemli seviyelere ulaşma olasılığını ortaya koyuyor. Grafiklerdeki rakamlar; Mayıs, Haziran, Eylül ve Aralık 2020’de  Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri için açılan pozisyonların analizine dayanıyor.

Bu grafiğe göre, pozisyonların sadece %9’u, yılın sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine (20.000 dolar) ulaşabileceğine inanan yatırımcılar tarafından açıldı.

Bununla birlikte ilk ve ikinci çeyrekte, ayılar için çok önemli olduğu kanıtlanan 10 bin dolarlık fiyat seviyesine; Mayıs, Haziran, Eylül veya Aralık aylarında %30 olasılıkla ulaşılabilir.

2018’de piyasaya sürülen Skew, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) türevleri ticaret piyasalarını takip ediyor.

Yeni Zirvelere Uzanan Yol

Spot kripto ticareti alanlarında uzmanlaşmış birçok analist; “Bitcoin(BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesi konusunda çok heyecanlanmayın.” diye belirtiyor.

Örneğin, Hollandalı trader ve analist Michael van de Poppe, 2023 veya 2024 yıllarındaki yeni bir ATH için ‘daha normal’ bir hedef olarak davranılmasını tavsiye ediyor.

Ayrıca analist bu Bitcoin (BTC) fiyat döngüsünün, kripto para piyasasının nihai olgunlaşması nedeniyle öncekinden daha uzun sürebileceğine inanıyor.

Skew’in bu metriği iki ay öncesinde %4 kadar düşüktü. Böylece, genel boğa piyasası hissi önemli ölçüde güçlendiği görülmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner