Yükleniyor...

Bitcoin Uzun Vadeli Fiyat Tahmini – 23 Kasım 2022

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler lider kripto para Bitcoin'i de vurdu.

Bitcoin BTC Dustu 160 Bine Yakin Yatirimci Tasfiye Edildi

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler lider kripto para Bitcoin‘i de vurdu. Bitcoin CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde yüzde 1,6 değer kazandı.

Bitcoin, şu sıralar 16 bin dolarda seyrediyor olsa da geçtiğimiz 2021 yılının bu dönemlerinde ralli yapıyordu. Ralli ile birlikte 69 bin dolara kadar çıkan BTC şu sıralar yatırımcısını mutlu etmişe benzemiyor.

Bitcoin’in Yıllara Göre Fiyat Tahminleri

Bitcoin, piyasaya sürüldüğü günden beri ekonomi ve finans çevrelerince oldukça ilgi duyulan bir konu oldu. Bitcoin için bir kısım kurtarıcı ve devrimci derken bir kısım destekler görüşte değildi. Ancak şu da bir gerçek ki Bitcoin ileride bugünden daha da fazla konuşulacak ve ilgi toplayacak.

Bitcoin fiyat tahmini uzman görüşleri, teknik analizler ve önceki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

bitcoin fiyat
Bitcoin’in yıllara göre taban ve tavan fiyat tahminleri

Şu anki görünüm ele alındığında Bitcoin için yıl sonunda çok çok yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin faiz artırımına gitmesi Bitcoin fiyatına olumsuz yansıyor.

Bitcoin için tahmin edilen 2022 sonu maksimum değer 18 bin dolar iken minimum değer ise 16,700 dolarda. 2023’te ise bu durum 23,870 dolar iken maksimum 29,160 dolar. 2024’e baktığımızda 23 bin dolar ile 29 bin dolar arasında değişen bir fiyat tahmini görüyoruz. Bitcoin ATH’sine (All Time High) ne zaman ulaşıyor diye baktığımızda ise analist görüşleri bize 2026 yılını işaret ediyor. Bitcoin için ilk üç haneli tahmin ise 105 bin dolar ile 2027 yılında karşımıza çıkmakta. Analizin son yılı olan 2031’e göz atarsak Bitcoin’in ilk yarım milyon dolar olabileceğinin tahmin edildiğini görüyoruz. Bu fiyat ise 2031’in maksimumu olan 576 bin dolar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner