Yükleniyor...

Bitcoin ve ABD Hisse Senetleri Birbiriyle İlişkili Değil

Bitwise Invest'in CEO'su Hunter Horsley, Bitcoin'in (BTC) ABD hisse senetleriyle ilişkili olduğu mitini ortadan kaldırdı.

bitcoin borsa

Bitwise Invest‘in CEO’su Hunter Horsley, Bitcoin’in (BTC) ABD hisse senetleriyle ilişkili olduğu mitini ortadan kaldırdı. Horsley, 9 Mart’taki gösterge borsa endekslerinde bu iki varlığın tarihi oynaklığına bağlı olarak yüzde 7.6 oranında düştüğünü, BTC’nin ise yüzde 41’lik bir düşüş yaşadığını söyledi. Buna göre, böyle bir ilişkinin olmadığını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Horsley, şu ifadeleri kullandı: “S&P bugün % -7.6. Tarihsel oynaklığa bağlı olarak, S&P’de % -7.6’lık bir hareket BTC’de %-41’dir. Ancak son 24 saatte BTC sadece % -5’tir. Ve bugün gece yarısından bu yana sadece % -0.5. Yani ilişkisiz. Hazineler yükseldi (GOVT +% 1)! Bu negatif korelasyon, ki bu farklı bir şey.”

Kara Pazartesi

ABD hisse senedi piyasası dün 2008 mali krizinden bu yana en kötü gününü geçirdi. Hem S&P 500 hem de Dow ayı piyasasının zirvesindeydi. Bu durum, koronavirüs pandemisi ve çökmekte olan petrol fiyatlarından ötürü kaynaklandı. S&P 500, açılıştan sonra yüzde yediden daha fazla düşüş gösterdi ve bu da devre kesicileri tetikledi. Amerika’nın en büyük şirketlerinin performansını izleyen endeks gün boyunca toparlanamadı ve yüzde 7,59’la kapandı.

Karşılaştırılabilir mi?

Bu kargaşa sırasında, Bitcoin fiyatı sadece yüzde beş düştüğü için nispeten sakin bir gün geçirdi. Bu, güvenli bir liman olarak hareket etmesi gereken kripto para biriminin aslında riskli varlıklardan daha kötü performans gösterdiğini söyleyen Nouriel Roubini’nin iddialarına uymuyor.

Bununla birlikte, bazı şüpheciler Horsley’nin karşılaştırmasını kabul etmedi çünkü pazarın kapandığı haftasonu borsalara verilen emirleri dikkate almadan bu açıklamayı yaptı. Eğer bu veriler dikkate alınsaydı, Bitcoin son üç gün içindeki yüzde 17’lik düşüşüyle ​​daha düşük performans göstermiş olacaktı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x