Yükleniyor...

Analistler Çöküş Sonrası Bitcoin (BTC) Fiyatının Görebileceği Seviyeleri Açıkladılar

Analistler, kripto para piyasasındaki çöküş sonrası en büyük kripto para Bitcoin'in daha düşük bir seviye olan 7.

st Analistler Çöküş Sonrası Bitcoin BTC Fiyatının Göreceği Seviyeleri Açıkladılar

Analistler, kripto para piyasasındaki çöküş sonrası en büyük kripto para Bitcoin’in daha düşük bir seviye olan 7.350 dolara kadar düşmesini ardından hızla 10.000 dolar seviyelerine geri döneceğini umuyorlar.

8 Mart Uluslararası Kadınlar Günü’nde Bitcoin hızla yüzde 10’dan fazla değer kaybetmesi ve 8.300 dolarlık alana düşmesi büyük şaşkınlığa neden olurken, ardından gelen panik satışlarla 8.000 doların altı görüldü ve en büyük kripto para yazım sırasında 7.700 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto para trader’ı Carl Eric Martin (The Moon Carl), Bitcoin fiyatındaki düşüşünün ardındaki bir nedeni ortaya koydu ve tarihin en büyük kripto para dolandırıcılığı PlusToken’ın binlerce Bitcoin’i satış yapmasının fiyattaki düşüşün açıklaması olabileceğini belirtti.

“7.500 veya 7.350 Dolara Gerileyebiliriz”

Kripto para analisti Michal van de Poppe, Bitcoin’in yukarı yönde sıçrama yapmak için geç kaldığını ancak 8.500 dolar seviyesinin geçilme olasılığının artık çok düşük olduğunu söyledi. Analist, en büyük kripto para biriminin fiyatı üzerinde olumsuz havanın devam etmesi ve 8.200 dolar seviyesinin ardından 7.500 veya 7.350 dolara kadar düşmesini beklediğini ifade etti.

“CME Boşlukları Dolduruluyor”

Bitcoin eğitimcisi IvanOnTech, Bitcoin fiyatındaki düşüşle ​​ilgili sıcağı sıcağına değerlendirmede bulundu. Ivan, Bitcoin’in CME’de oluşan boşlukları 7.700 dolara kadar düşerek doldurmaya çalıştığına inanıyor. Uzman, Bitcoin’in bu seviyeye ulaşmasının ardından yeniden yukarı yönde sıçrama yapacağını düşünüyor.

“10.000 Dolara Geri Dönülecek”

Code to Inspire’ın kurucusu John Lilic, Bitcoin’in 10.000 dolara geri döneceğine inandığını, bunun çok kısa bir sürede gerçekleşeceğini ve yaşanan son çöküşün basit bir piyasa manipülasyonu olduğunu öne sürdü.

“Sorun Hacimsizlik”

VanEck’in dijital varlıklarının şefi Gabor Gurbacs, fiyatlardaki düşüşünün nedenini farklı bir şekilde açıklayarak hacimsizliği işaret etti:

Bitcoin’in çökmesinin nedeni, şu anda alıcılardan daha fazla satıcının olması gerçeğiyle açıklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner