Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğu Rekor Kırdı

Bitcoin (BTC) madencilik zorluk oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

bitcoin madencilik zorluğu

Bitcoin (BTC) madencilik zorluk oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Peki bu durum yükseliş işareti mi yoksa düşüş işareti mi?

Bitcoin (BTC) Proof-of-Work ağ madenciliği zorluğu her 2 bin 16 blokta veya iki haftada bir değişiyor. Ama dün alışılmadık derecede keskin bir dalgalanma yaşadı. Kripto para piyasası liderinin 2020 kazanımlarının tümünü silen şiddetli fiyat düşüşünün ortasında, ağın madencilik zorluğu yeni bir rekor kırdı. Zorluk dün yüzde 7 artışla 15.48 TH’den 16.55 TH’ye yükseldi. Bu sayı, tüm zamanların en yüksek zorluk seviyesi. Kısacası daha önce Bitcoin madenciliği yapmak hiç bu kadar zor bir hale gelmemişti.

Zayıflık Belirtisi Yok

Bu kayıt madenci iyimserliğinin bir göstergesi olarak da değerlendirilebilir. Madenciler kârlılık sorunlarına rağmen madencilik ekipmanlarının fişini çekmeyi reddediyorlar. U.Today tarafından daha önce bildirildiği gibi, üst düzey bir madencilik ekibi olan F2 Pool, toplumu, Bitcoin (BTC) fiyatının 8.000 doların altına düşeceği konusunda uyarmıştı. Bazı analistler ise bu durumu blockchain’in gücünün bir işareti olarak yorumladılar. Ünlü analist PlanB ise, yarılanma öncesi herhangi bir zayıflama belirtisi olmadığını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner