Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Piyasasında Siyah Kuğu Etkisi

Sektörün tanınmış isimlerinden analist Willy Woo, şu anda Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının “siyah kuğu” senaryosunda olduğunu belirtti.

Bitcoin BTC ve Kripto Para Piyasasında Siyah Kuğu Etkisi

Sektörün tanınmış isimlerinden analist Willy Woo, şu anda Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının “siyah kuğu” senaryosunda olduğunu belirtti.  Bitcoin 8 bin dolar seviyesinin altında dalgalanmaya devam ederken, Bitcoin’e karşı çıkanlar lider kripto para birimine eleştiri oklarını yönlendirerek saldırmaya devam ediyor. Bu arada, analist ve tüccar Willy Woo mevcut durumla ilgili görüşünü toplulukla paylaşarak, yaşanan olayları piyasaların acı çektiği bir siyah kuğu senaryosu olarak adlandırdı.

Kripto tüccarı Willy Woo, ‘zincirdeki yatırımcı faaliyetinin’ bir grafiğini paylaştı. Woo, uzun vadeli olarak durumun iyi göründüğünü ifade etti. Fakat analiste göre kısa vadede, koronavirüs gibi bir olaydan ötürü durumların oldukça garip. Woo’ya göre hem kripto pazarı hem de geleneksel pazarlar şu anda siyah bir kuğu senaryosunun içerisinde bulunuyor.

Topluluk John Bollinger’ı  İkna Etti

Ekonomist ve yazar John Bollinger, BTC fiyatının son düşüşü ile ilgili Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Tanınmış kripto para tüccarı @CryptOrca, Bollinger’ı bunun Bitcoin’in diğer pazarlara kıyasla nasıl performans göstereceğini görmek için sadece bir test olduğunu söyleyerek ikna etmeye çalıştı. XRP topluluğundan bir isim Crypto_Bitlord ise Bollinger’e son birkaç gün içinde Bitcoin’in diğer büyük varlıklara kıyasla çok daha az düştüğünü hatırlattı. Bitcoin yüzde 10 civarında değer kaybederken, petrol yüzde 30 ve hükümet tahvilleri yüzde 52 düşüş yaşadı.

Peter Schiff Bitcoin’i (BTC) Eleştirdi

Büyük bir Bitcoin karşıtı olan Peter Schiff, BTC’yi finansal piyasaların içinde bulunduğu kargaşa bağlamında tekrar eleştirdi. Bitcoin halving etkinliğinin sadece iki ay uzakta olmasından bahseden Schiff, fiyat hareketinin büyük ölçüde düşüş gösterdiğini söyledi. Schiff, “Yarıya indirilecek olan Bitcoin’in fiyatı gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner