Yükleniyor...

Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum Ne? Yön Nereye?

Kripto para piyasası ne durumda, Bitcoin ve Ethereum destek ve direnç seviyeleri hangileri?

Kripto para piyasası ne durumda, Bitcoin ve Ethereum destek ve direnç seviyeleri hangileri?

Hafta sonu Bitcoin’e baktığımıza aslında stabil hareketler sergiledi diyebiliriz. Cuma günü yaptığımız Bitcoin fiyat analizimizde kilit direnç noktası olarak 20 bin 950 dolar seviyesini göstermiştik lider kripto para birimi hafta sonu 20 bin 632 dolar seviyesine kadar yükseliş gerçekleştirdi fakat buradan geri dönerek 19 bin dolar seviyelerinde stabil hareketler sergiledi. Bitcoin’in dün gerçekleştirdiği haftalık kapanışına baktığımızda 20 bin doların altında haftayı tamamladığını görüyoruz. 20 bin dolar Bitcoin için aslında kritik bir destek noktası diyebiliriz. Peki bundan sonra ne olacak Bitcoin’de ne gibi hareketler izleyeceğiz? Bitcoin eğer 20 bin doların altında kalmaya devam ederse izleyeceğimiz bir sonraki destek noktaları Cuma günü yaptığımız fiyat analizinde de söylediğimiz gibi 18 bin 460 ve 17 bin 600 dolar seviyeleri olacak. 17 bin 600 dolar seviyesi Bitcoin için gerçekten çok kritik bir destek noktası. Eğer lider kripto para birimi bu destek noktasına kadar düşer ve bu destek noktasında tutunamazsa 14 bin dolar bandına kadar düşüşler görebiliriz. Bitcoin’in şu an gerçekleştirdiği düşüş trendine bakarsak 18 bin 460 dolar destek seviyesini test etmesi çok da imkansız değil. Lider kripto para birimine şu an baktığımızda 19 bin 421 dolar seviyesinde bulunduğunu görüyoruz. Olur da Bitcoin 20 bin 950 dolar direncinin üzerine kendisini atarsa 22 bin 500 dolar seviyelerine kadar yükselmesini bekleyebiliriz. Korku ve aç gözlülük endeksine baktığımızda bu sayının dün 11’den bugün 14’e yükseldiğini söyleyebiliriz. 

Peki lider altcoin Ethereum ne durumda veriler bize neler gösteriyor dilerseniz bir bakalım. 

Ethereum’a baktığımızda son 24 saatte %0,94’lük bir yükseliş ile 1071 dolar seviyesinde olduğunu görüyoruz. Haftalık kapanışına baktığımızda veriler Ethereum’un 1080 dolar ile 1100 dolar destek seviyesinin altında kapanış yaptığını bizlere gösteriyor. Ethereum’un yükselişi için izleyeceğimiz direnç noktası 1150 doların üzeri olarak karşımıza çıkıyor. Lider altcoin 1150 doların üzerinde gerçekleştireceği bir kapanışla birlikte 1700 dolara kadar ilerleyebilir. Fakat aksi durumda 1100 ve 1150 doların altında gerçekleşecek kapanışlar için izleyeceğimiz destek noktaları da 847 dolar ve 700 dolar olarak önümüze çıkıyor. 

Bitcoin ve Ethereum için izleyeceğimiz destek ve direnç seviyelerinden bahsettik. Aslında kripto para piyasasının gidişatı için bu iki varlığın bahsettiğimiz destek ve direnç noktaları bizler için çok önemli. Diğer altcoinlere göz atacak olursak BNB coinin 221 dolar seviyesinde fiyatlandığını görüyoruz. XRP 0,31 dolar seviyesinde yatay hareketliliğini sürdürüyor. Cardano’ya baktığımızda o da yine cuma günü fiyat analizinde baktığımız seviyede yani 0,45 dolar seviyesinde bulunuyor. 

Bitcoin’in yükselmesi için güzel haberlere de ihtiyacımız var tabi ki. Bu güzel haberlerden bir tanesi olarak da Meksikalı Senatör Indira Kempis’in Bitcoin’i ülkede yasal para haline getirecek bir yasa tasarısını meclise sunması gösterilebilir. Bakalım meclis bu tasarıya nasıl bir cevap verecek, Bitcoin’in Meksika’da yasal para birimi haline gelmesi kripto varlığı nasıl etkileyecek bunu da hafta içerisinde ve ilerleyen günlerde takip ediyor olacağız. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner