Yükleniyor...

Bitcoin ve Hisse Senetleri Piyasasının Son 24 Saati

Dow Jones ve S&P 500 Koronavirüs pandemisinin getirdiği sarsıcı etkilerinden bu yana mütevazı da olsa olumlu bir başlangıç ​​yapıyor.

Dow jones bitcoin iliskisi 1280x689

Dow Jones ve S&P 500 Koronavirüs pandemisinin getirdiği sarsıcı etkilerinden bu yana mütevazı da olsa olumlu bir başlangıç ​​yapıyor. Bu borsa endekslerinin gelir raporlarından bazılarının olumlu olması bekleniyor. Bitcoin ise kısa vadede ani hareketler olmaksızın, konsolidasyon aşamasında hareket ediyor.

Geçen Cuma Wall Street yatırımcılarının yüzü yeniden gülmeye başladı. Önceki işlem gününün ikinci yarısında, Dow Jones Endüstri Ortalaması ve S&P 500 (SPX) endeksinin bir miktar toparlandığı görüldü. Dow neredeyse 300 puan kazandı, bu haberin yazımı sırasında da Dow şimdiye kadar 132 puan arttı. Keza Dow Vadeli İşlemleri de yükseldi. Bu artış, geçtiğimiz hafta üç ayda bir faaliyet raporu yayınlayan şirketlerin sonuçlarının ardından geldi. Bunun üzerine çeşitli eyaletlerde karantina önlemlerinin kaldırılacağı ve kısıtlamaların hafifletileceği bildirildi.

İşletmeleri Canlandırmak İçin Karantinalar Kaldırılacak

Karantina sırasında en kötü etkilenenler arasında küçük işletmeler yer aldı. ABD’de 26 milyondan fazla insan işini kaybetti. Wall Street’teki hisse senetleri, işletmelerin yeniden açılmasını olumlu bir işaret olarak görüyor. Bazı ekonomistler COVID-19 nedeniyle ekonominin ölüme terk edilemeyeceğine inanıyor. ABD’deki yeni vakaların sayısı ise giderek azalıyor.

Bitcoin Konsolidasyon Aşamasında

BTC yatırımcıları için iyi bir haber vermek gerekirse BTC/ dolar paritesinin düşmediği söylenebilir. Şu anda bu haberin yazımı itibariyle Bitcoin 7678 dolardan işlem görüyor. Ne daha küçük zaman çerçevesi ne de daha büyük zaman aralığı grafikleri büyük oranda bir hareket belirtisi gösteriyor. Bir sonraki büyük hamle büyük olasılıkla BTC madenci blok ödülünün yarıya inmesi sonucunda gerçekleşecektir.

Yukarıda BTC/ dolar paritesine ait dört saatlik bir zaman dilimini görebilirsiniz. Fiyatın Bollinger Bantlarının üst ucunda hareket ettiğini gözlemleyebiliriz. Hareketteki oynaklık azalmış olsa da, hafif bir ivme BTC/dolar paritesini 8.000 doların üzerine çıkarabilir.

Şimdi  BTC/dolar için  günlük zaman dilimine bakalım. Hikaye önceki grafikle aynı seyrediyor. Uzun vadede Bitcoin boğa gibi görünüyor. Ancak şu an itibariyle konsolidasyon aşamasında olduğu biliniyor.

BTC’nin yukarı yönlü bir hareketle konsolidasyon aşamasından çıkması durumunda, kısa vadeli hedef 8.200 dolar olabilir. Öte yandan, konsolidasyon bölgesinin altına düşmesi durumunda fiyat 7.300 dolar veya daha düşük bir seviye olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner