Yükleniyor...

Bitcoin ve Kripto Paralar İçin Merakla Beklenen Görüşmeler Yine Çıkmazda!

ABD'de teşvik paketi belirsizliği hem kripto para piyasaları hem de küresel piyasaları etkiliyor.

Bitcoin ve Kripto Paralar Icin Merakla Beklenen Gorusmeler Yine Cikmazda

ABD’de teşvik paketi belirsizliği hem kripto para piyasaları hem de küresel piyasaları etkiliyor.

Bilindiği üzere teşvik paketi görüşmelerinin olumlu sonuçlanması halinde başta altının onsu olmak üzere diğer değerli metaller yükseliş yaşayacak. Bitcoin’in de altın ile olumlu korelasyonu göz önüne alındığı zaman Bitcoin’in de bu teşvikle beraber yükseliş yaşaması bekleniyor.

Yerli analist Prof. Fibonacci ise bugün teşvik paketi görüşmelerinde anlaşma olasılığının bu hafta daha da düştüğünü dile getirdi. Popüler isim konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“ABD mali teşvik görüşmelerinde anlaşma olasılığı bu hafta daha da düştü. Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, teşviklerin tekrardan gözden geçirilmesini istedi. Trump’a bu konuda baskı yapıyorlar yani. Senato ise daha dar kapsamlı bir paketi meclise sunmayı planlıyor.”

Teşvik Paketi Görüşmeleri Piyasaları Etkiliyor

Prof. Fibonacci’ye göre sunulacak dar kapsamlı teşvik paketinin Demokratlar tarafından reddedilme olasılığı yüksek. Kısacası şu anda görülmeler çıkmaza girmiş gibi duruyor. Bu durum da piyasaların kararsızlaşmasına en büyük sebeplerden birisi.

Ekonomist Belgin Maviş ise A Para’da teşvik paketi gündemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Maviş’e göre Trump, teşvik paketini seçimden önce çıkarabileceğini ima etti. Böyle bir durumun yaşanması durumunda piyasaların ciddi bir biçimde etkileneceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Analistlere göre bir şekilde paket geçecek ve bu altın için itici bir güç olacak. Paketin geçmesiyle beraber altının onsunun 2100 dolar üzerine çıkacağını tahmin edenler var. Hal böyle olursa eğer bu Bitcoin ve kripto para piyasası için de yükseliş sinyali olarak kabul edilebilir.

Bilindiği üzere bazı uzmanlar kripto paraların ana akım piyasalarla beraber hareket ettiğini ifade ediyor. Bu nedenle görüşmelerin olumsuz sonuçlanması durumunda altınla beraber Bitcoin’in de düşüş yaşayabileceğini söyleyebiliriz. Bu da analistlere göre alım fırsatları oluşturabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner