Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsasının Kurucusu Tutuklandı!

Bugün erken saatlerde, kripto borsası OKEx aniden para çekme işlemlerini durdurdu.

okex kurucusu tutuklandi iddiasi star xu

Bugün erken saatlerde, kripto borsası OKEx aniden para çekme işlemlerini durdurdu. Şimdi bir habere göre kurucunun yakın zamanda tutuklandığını iddia ediliyor

OKEx’in kurucusu Star Xu, yerel haberlere göre tutuklandı. Caixin’e göre sağlam iki kaynağa bakılırsa, kurucu polis tarafından bir hafta önce polis tarafından götürüldü.

Sabah saatlerinde bildirdiğimiz gibi borsa, görünüşe göre polis “anahtar sahipleriyle” görüştüğü için para çekme işlemlerini bugün askıya aldı.

Günlerdir Tek Bir Adım Bile Atmamış

Takipçilerine göre Star Xu, sağlık uygulaması baz alınarak bugün tek bir adım bile atmamış. Bu da tutuklandığı iddialarını güçlendiren bir dedikodu olarak kabul ediliyor.

Decrypt’e göre bu, Xu’nun polisle ilk konuşması değil. Eylül 2018’de, küçük ölçekli bir kripto para birimi ile ilgili dolandırıcılık suçlamaları konusunda yetkililerle işbirliği yapmıştı. OKEx, günlük 6 milyar dolardan fazla işlem hacmi ile Çin’in en büyük üç borsasından birisidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner